crosssearch

Vysoké Taury - Grossglockner

Poznávací zájezdy, Rakousko

Obrázek není k dispozici

Program zájezdu

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu
1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (so): Ráno příjezd do Rakouska, Dopoledne zastávka u KRIMMLERSKÝCH VODOPÁDŮ, vycházka s vyhlídkami u jedné z největších přírodních zajímavostí Rakouska. Průjezd Felbertauernským tunelem a dojezd k ubytování v Lainachu v údolí Mölltal.
3.den (ne): Po snídani odjezd do Flattach a výjezd lanovkou k MÖLLTALSKÉMU LEDOVCI do výše 2 879 m. Výstup po okraji ledovce na SCHARECK 3.122m s fantastickým výhledem na 30 „třítisícovek“. Méně zdatní mohou od lanovky jít pohodlnou cestou k chatě Duisburg Hütte a odtud k mezistanici lanovky. K večeru návrat.
4.den (po): Výjezd GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ k chatě GLOCKNERHAUS. Zde tzv. ledovcovou cestou Pasterze po okraji ledovcové morény k přehradě MARGARITZEN a kolem jezeru SANDERSEE dojdete k VÝŠINĚ FRANZE JOSEFA s fantastickými výhledy na okolní velikány. (cca 3 hod. chůze).Méně zdatní mohou jet naším autobusem až k této výšině a zde udělat menší vycházku po naučné cestě k chatě Hoffmannshütte nebo sestoupit či sjet lanovkou k ledovci PASTERZE.
5.den (út): Dopoledne návštěva propastí RAGGASCHUCHT, cesta po dřevěných můstcích mezi vodopády a tůňkami. Odpoledne možnost koupání v aquaréně v OBERVELLACHU ( vnitřní i venkovní bazén, jeskyně, vířivky, masážní trysky, tobogán atd.) nebo vycházka kolem idylické hradní zříceniny BURGSTALL do WINKLERN u vstupu do Národního parku Vysoké Taury.
6.den (st): Cesta údolím Matrei do KALSU POD GROßGLOCKNEREM. Autobusem k chatě LUCKNERHAUS ve výšce 1 984 m, odkud se otvírá jeden z nejhezčích pohledů na nejvyšší rakouskou horu Großglockener 3 798 m.Výstup k chatě GLOCKNERHÜTTE 2 241 m údolím KÖDNITZTAL, které patří k nejkrásnějším v Tyrolských Alpách. Zdatnější mohou ještě pokračovat až k chatě STÜDLHÜTTE 2.802m, která je východiskem k horolezeckým výstupům na Großglockner.
7.den (čt): Ráno odjezd do HEILIGENBLUTU, malebnému městečku na začátku Großglocknerské alpské silnice. Výjezd lanovkou na SCHARECK 2 604 m, kde začíná tzv. geologická cesta na HOCHTOR, nejvyššímu bodu Großglocknerské cesty.Túra je velmi zajímavá i pro znalce minerálií, neboť se zde vyskytují vzácné kristaly, které patří k alpským raritám. Návrat přes WALLACKHAUS a KASERECK (ukázková sýrárna) zpět do Heiligenblutu. Mémě zdatní mohou ze Scharecku sjet lanovkou k silnici poblíž chaty Wallackhaus a přes Kasereck se vrátit stejně jako 1.část skupiny do Heiligenblutu. Zde najdete zvláště bohaou alpsou flóru.
8.den (pá): Ráno odjezd do MATTREI v údolí Matreital.Výjezd lanovkou na GOLDRIED a túra po „evropské panoramatické cestě“ na ADLER LOUNGE nad Kalsem. Großglockner budete mít na dosah a výhledy do údolí Tauerntal a Virgental jsou jedinečné. Zdatnější mohou vystoupit i na ROTENKOGEL 2.762m s dalšími krásnými rozhledy. Z Adler lounge sjezd lanovkou do Kalsu, kde bude čekat autobus.
9.den (so): Po snídani odjezd z Lainachu, průjezd celou GROßGLOCKNERSKOU SILNICÍ se zastávkami na vyhlídkových a naučných místech, prohlídka tematických výstav, vycházka kolem malebného jezera FUSCHER LACKE, vycházka po přírodní naučné stezce PIFKAR. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000