crosssearch

Víkend ve Zlatém údolí

Poznávací zájezdy, Rakousko

Obrázek není k dispozici

Tento program vás zavede do jednoho alpského horského údolí, ve kterém se ještě nedávno těžilo neuvěřitelné množství zlata - až 10% celosvětového produkce zlata pocházelo z tohoto nevelkého místa vysoko v rakouských Alpách. Dnes se již průmyslová těžba v této chráněné oblasti...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento program vás zavede do jednoho alpského horského údolí, ve kterém se ještě nedávno těžilo neuvěřitelné množství zlata - až 10% celosvětového produkce zlata pocházelo z tohoto nevelkého místa vysoko v rakouských Alpách. Dnes se již průmyslová těžba v této chráněné oblasti národního parku nepovoluje, ale zlata je tady pořád ještě dost. A tak opravdu stačí se jen shýbnout a s trochou šikovnosti a za pomoci zlatokopeckého náčiní se na vás po chvíli zatřpytí vaše první zlaté šupinky. Nevěříte?! Tak vyzkoušejte a přesvědčíte se sami!

Program zájezdu

1.den (čt):Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách.
2.den (pá):Dopoledne dorazíme k nejrozsáhlejší ledové jeskyni na světě - EISRIESENWELT. Jeskyně se nachází vysoko v horách, autobus nás zaveze do nadmořské výšky 1000 m., dále pak pokračujeme pěšky k horské chatě WIMMER (1080 m.), odtud pak lanovkou do výše 1575 m. Zbývající usek (cca 20 minut) je nenáročný výstup do nadmořské výšky 1641 metrů. Zde se pak nachází vlastní vstup do tohoto unikátního jeskynního systému. Odpoledne zastávka u hradu či pevnosti HOHENWERFEN. Hrad Hohenwerfen je jedním z nejstarších a nejrozsáhlejších hradních systémů v Rakousku. Byl vybudován již v 11. století na vysoké skále nad městem Werfen. Přístup do hradu vám usnadní lanovka. Vedle typických historických expozic se na hradě nalézá rovněž ornitologická stanice chovající množství ptačích dravců z celého světa. V rámci návštěvy hradu budete moci shlédnout i originální ptačí show – ukázky z výcviku těchto králů nebeských výšin (pokud to počasí a další podmínky dovolí). V podvečer příjezd do RAURISKÉHO ÚDOLÍ, ubytování v hotelu Hubertus***, večeře.
3.den (so):Celý den strávíme na horách v oblasti GASTEINSKÉHO ÚDOLÍ, kterému se též přezdívá „Údolí vod“, a které patří mezi nejhezčí místa NP Vysoké Taury. Dopoledne prohlídka lázeňského města BAD GASTEIN, ve kterém vyvěrá 18 minerálních pramenů, a které vám svoji architekturou hodně připomenou naše oblíbené lázně – Karlovy Vary. Bad Gastein je proslulý především tím, že přímo uprostřed města se nachází alpský vodopád. Dále vyjížďka kabinovou lanovkou na STUBNERKOGEL do nadmořské výšky 2230 metrů. Lehká turistická vycházka v oblasti tohoto alpského vrcholku. Odpoledne je plánována návštěva a relaxace v jedněch z největších rakouských termálních lázní – Alpentherme v BAD HOFGASTEIN. Večer návrat do hotelu.
4.den (ne):Dopoledne vyrazíme vzhůru Rauriským údolím až pod jeho nejvyšší vrcholky – SONNBLICK (3105 m.) a HOCHARN (3245 m.). Na konci údolí narazíme na místa, kde se z horských potoků kdysi rýžovalo zlato. A sami si budete moci vyzkoušet, jak dnes „chutná“ zlata horečka. Zlatokopecké štěstí můžete vyzkoušet pod vedením zkušených instruktorů. Odpoledne zastávka u městečka St. Johann, kde se nachází jedna z nejnavštěvovanějších soutěsek v Rakousku – soutěska LICHTENSTEINKLAMM. Bouřící vody se zde prodírají úzkou soutěskou a turistická cesta se skládá z četných dřevěných mostů či tunelů proražených ve skalním masivu. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000