crosssearch

Údolím Wachau do Pasova

Poznávací zájezdy, Rakousko

WACHAU (UNESCO) - DÜRNSTEIN - MELK - WELS - PASOV - LOĎ CRYSTAL - SCHÄRDING - GEINBERG - ST. FLORIAN

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Z Brna odjedeme v ranních hodinách, svoz z Prahy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Oblast Wachau, která je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a přitahuje turisty magicky v každé roční době, bude našim prvním cílem. Krajina, kde se příkré skály střídají s lužními lesy, na březích a svazích se tyčí sluncem hýčkané terasy vinic, mezitím ovocné zahrady a malebné obce, impozantní kláštery, hrady a zříceniny. Budeme projíždět tímto kouzelným údolím a míjet siluety hradů a zřícenin. V městečku Dürnstein se zříceninou hradu Kuenringů, kde byl vězněn Richard Lví srdce, se zastavíme, abychom u místních vinařů mohli ochutnat některé ze znamenitých bílých vín pěstovaných na zdejších vinicích. Projížďku údolím uzavře majestátní výhled na ikonu světové barokní architektury a stále živoucí benediktýnský klášter Melk. Občerstvíme se procházkou klášterním parkem a pak již budeme směřovat do starobylého hornorakouského Welsu. Na náměstí s řadou renesančních domů spatříme i dům Salome, jež patřil přítelkyni arcibiskupa Dietricha. Bývalý minoritní kostel z roku 1300 patří k nejstarším v Rakousku. Rovněž císařský zámek má bohatou historii, zemřel zde totiž roku 1519 císař Maxmilián I. a jeho umrlčí pokoj je součástí Městského a hradního muzea, jež se v prostorách zámku nachází. Na ubytování přijedeme do německého Pasova.

2. den

Po snídani si prohlédneme biskupské město Pasov vystavěné na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilizu. Pokocháme se pohledem na impozantní Dóm sv. Štěpána, který je sídlem pasovských biskupů již od 8. století a prohlédneme si i varhany, které byly do devadesátých let 20. stol. největší na světě. Dnes jsou třetí největší. Zastavíme se u biskupské rezidence, uvnitř které se nalézá chrámový poklad pasovského dómu. Odtud naše kroky povedou do přístaviště, kde na nás bude čekat výletní loď Crystal, která je vyzdobena z velké části mnoha miliony kameny firmy Swarovski a nachází se zde také největší křišťálový lustr světa. Při dvouhodinovém výletu po Dunaji zažijeme dominanty Pasova, soutok tří řek, okolní vesničky a hlavně mohutnost Dunaje. Během plavby se můžeme občerstvit v krásné restauraci či si dát kávu na horní palubě. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani se rozloučíme s Pasovem a vrátíme se do Rakouska. Jako mezi kulisami se budeme cítit v barokním městečku Schärding. Obklopeni pastelovými domy se budeme toulat uličkami, zámeckým parkem a určitě si nenecháme ujít příležitost vychutnat si šálek kávy v tomto romantickém městečku. Poté již odjedeme do lázní Geinberg, které patří k největším a nejmodernějším lázeňským komplexům v Rakousku. Zde na nás čeká vodní plocha o rozloze 3.000 m2 s termálními bazény o teplotách 26–36 °C. V létě je zde hlavním magnetem karibská laguna se slanou vodou. Nádherné palmy a bílé písčité pláže vykouzlí příjemnou dovolenkovou atmosféru. Za zmínku stojí též léčebné účinky starověké mořské soli, působící uklidňujícím účinkem na pokožku. Kdo se chce nechat inspirovat příjemnými tóny, bude jistě potěšen jemnou podvodní hudbou nebo temperamentními latinskými rytmy v Karibik baru. Cestou domů nás u Lince ohromí výhled na monumentální augustiniánský klášter St. Florian, který zde už stojí více než 800 let. V místním kostele je pohřben skladatel Antonín Bruckner, který byl v klášteře sboristou a později varhaníkem. Touto zastávkou se s Rakouskem rozloučíme, do Brna přijedeme ve večerních hodinách, následně rozvoz do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000