crosssearch

To nejlepší z Vídně s návštěvou romantického údolí Dunaje Wachau

Poznávací zájezdy, Rakousko

Trasa zájezdu Heidenreichstein - Waldviertel - Rappotstein - Krems - údolí Wachau - Dürnstein - Weissenkirchen - Melk - Aggstein - Vídeň - Gumpoldskirchen - Laxenburg - Eisenstadt - Neziderské jezero

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: V časných ranních hodinách nástup po trase a odjezd na hraniční přechod Nová Bystřice, odkud pokračujeme do Heidenreichsteinu, kterému vévodí stejnojmenný mohutný vodní hrad, který je dodnes obýván potomky hraběcí rodiny Kinských, podle možností (objekt je v soukromém vlastnictví) návštěva hradu. Jistě též nevynecháme možnost popít typickou rakouskou kávu a zakousnout nadýchaný moučník na palubě bývalého československého presidentského letounu IL62, který sloužil Gustávu Husákovi a kde si rovněž můžeme prohlédnout vybavení pilotní kabiny. V pozdních odpoledních hodinách romantickou krajinou Waldviertelu, kdysi centra zaniklé keltské civilizace, opředenou pověstmi o bludičkách, jejíž kouzlo umocňují bludné balvany, které zde zanechal ustupující pevninský ledovec, dojedeme přes Zwettl do Rappotsteinu k prohlídce monumentálního hradu. Návrat do ČR, ubytování v okolí Znojma, večeře, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd přes historický Zwettl do města Krems, které je klíčem k údolí Wachau. Jeho jméno však ne zcela náhodou připomíná Kremžskou hořčici, jíž dalo jméno – krátká zastávka k individuální prohlídce. Romantickým údolím Dunaje zvaným Wachau, jehož přírodní krásy chrání UNESCO, kolem vinic připomínajících Rýnské údolí dojedeme k návštěvě zříceniny hradu Dürnstein, kde byl vězněn a odkud uprchl anglický král Richard Lví Srdce. Možnost výstupu na zříceninu hradu odkud se otevírá nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. Pokračujeme proti proudu řeky s krátkou zastávkou ve vinařském městečku Weissenkirchen, kterému vévodí krásný historický kostel, k návštěvě nejvýznamnější barokní stavby Rakouska kláštera v Melku, zmíněnému i ve slavném Puzzově díle „Jméno růže“. Po prohlídce pokračujeme zpět po druhém břehu řeky k návštěvě zříceniny hradu Aggstein, odkud se otevírají nádherné výhledy na romantické údolí Dunaje. Návrat zpět do místa ubytování, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme přes hraniční přechod Hatě romantickou krajinou Waldviertelu k návštěvě rakouské metropole Vídně. Po úvodním autobusovém okruhu po známém Ringu z něhož spatříme řadu zajímavých památek se zastavíme k prohlídce zámku Schönbrunn, letní rezidence rakouských císařů, kde můžeme navštívit reprezentační interiéry, projít se v zámeckém parku, či navštívit zdejší známou zoologickou zahradu či skleníky. V odpoledních hodinách se vrátíme do centra. Individuální prohlídka během které můžete nejen navštívit památky Hofburgu, Kunsthistorického muzea, ale i obdivovat monumentální dóm sv.Štěpána, či jen prostě vychutnat nevšední atmosféru tohoto města při chuťové symfonii šálku tradiční Melange a nadýchaného štrůdlu v některé z četných kavárniček během procházky po pěší zóně, kde na každém kroku dýchá nostalgie starého mocnářství. Milovníci kulinářských zajímavostí jistě nevynechají nejstarší evropskou cukrárnu Demel, kde ustrnul čas na konci 17.století, kde se podávají výhradně podle starých receptů ručně dělané moučníky a personál oblečený do dobových šatů hovoří s návštěvníkem ve třetí osobě, či posedí v restauraci Zum Figelmüller nad největším řízkem na světě. V podvečerních hodinách návrat do místa ubytování. Večeře, nocleh.

4. den: Snídaně. Odjezd do Gumpoldskirchen, slavného vinařského městečka poblíž Vídně. Pokračujeme k zámku Laxenburg a dále k návštěvě Eisenstadtu, hlavního města spolkové země Burgenland, místa spojeného se slavným rodem Esterházy. Kolem památek St.Margaretten a městečka Rust se dostaneme k Neziderskému jezeru. Zastávka v městečku Morbisch. Možnost projížďky motorovou lodí. Na zpáteční cestě navštívíme památky slavného Carnutua u Hainburgu. Návrat přes Mikulov zpět do ČR a dále po trase.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000