crosssearch

To nejlepší z Rakouska

Poznávací zájezdy, Rakousko

Trasa zájezdu Linz - Melk - Wachau - Weissenkirchen - Dürnstein - Vídeň - Schneeberg - Eisenstadt - Forchtenstein - Graz - Klagenfurt - Minimundus - Heiligenblut - Grossglockner - Krimmelské vodopády - Kitzbühel - Innsbruck - Achensee - Salzburg - St.Wolfgang - St.Gilgen -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: V časných ranních hodinách nástup po trase a odjezd přes České Budějovice k návštěvě Linzu, metropole na Dunaji, města, kde se nachází kostel Sv.Martina, nejstarší sakrální stavba Rakouska, dále neméně důležitá stavba, což je Alter Dom na náměstí, který je rovněž největším v zemi. Po prohlídce města pokračujeme k návštěvě nejvýznamnější barokní stavby Rakouska kláštera v Melku, zmíněnému i ve slavném Puzzově díle „Jméno růže“. Romantickým údolím Dunaje zvaným Wachau, jehož přírodní krásy chrání UNESCO, kolem vinic připomínajících Rýnské údolí dojedeme s krátkou zastávkou ve vinařském městečku Weissenkirchen, kterému vévodí krásný historický kostel k návštěvě zříceniny hradu Dürnstein, kde byl vězněn a odkud uprchl anglický král Richard Lví Srdce. Možnost výstupu na zříceninu hradu odkud se otevírá nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. V podvečer dojedeme k ubytování do oblasti Vídně, nocleh.

2. den: Snídaně, dopoledne autokarový okruh po městě, zastávka u Schönbrunnu a individuální prohlídka historického centra, kde jistě nevynecháme ani návštěvu takových památek jako jsou Stephansdom, nebo Karlskirche. Za úvahu stojí i možnost návštěvy Španělské jezdecké školy Lipicánů, některého z četných vídeňských muzeí, či reprezentačních komnat Hofburgu. Pravou atmosféru starého mocnářství však můžeme vychutnat nejlépe teprve v kavárně Demel, s tradicí od 17.století, kde veškeré výrobky jsou ruční prací a podle starých receptů a dobově oděný personál oslovuje zákazníky „demelovskou“ němčinou ve třetí osobě. Větší hlad můžeme ukojit největším řízkem na světě ve světoznámé restauraci Zum Figlmüller a naopak kouzlo nádherné vyhlídky vychutnat z otočné restaurace na televizní věži. Omrzí-li nás klasika, můžeme zavítat do kavárny v originálním domě malíře Hundertwassera, známého nepřítele architektů i jakýchkoliv architektonických zákonitostí. Ve večerních hodinách odjezd zpět do místa ubytování, nocleh.

3. den: Snídaně. Kolem Wiener Neustadt dojedeme do Puchbergu. Výjezd slavnou ozubnicovou železnicí na Schneeberg (jízdné není v ceně zájezdu). Po návratu pokračujeme k návštěvě Eisenstadtu, nejmladšího a nejmenšího hlavního města v Rakousku, sídla rodu Esterházy, známého též pobytem Josefa Haydna. Pokračujeme přes Mattersburg k návštěvě hradu Forchtensteinu, jedné z nejkrásnějších staveb této spolkové země. V podvečerních hodinách dojezd do místa ubytování v okolí Grazu. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. V dopoledních hodinách návštěva Grazu, kde máme při individuální prohlídce města možnost seznámit se s nádherným historickým centrem doslova nabitým stavebními památkami jako jsou například Domkirche z 12.století, kdysi opevněný kostel, řada starých dvořanských paláců, zámek Eggenbereg, nyní sídlo zemské vlády či Kalvarienberg a křížová cesta, které patří k největším svého druhu v Rakousku. Po dálnici pojedeme do korutanské metropole Klagenfurtu, kde nejdříve navštívíme slavný park Minimundus, kde jsou soustředěny po vzoru holandského Madurodamu modely nejslavnějších světových staveb. Dále si prohlédneme zajímavé městské centrum s pověstnou Dračí kašnou, biskupským dómem i řadou dalších zajímavých staveb. Ubytování v oblasti Korutan, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani pojedeme kolem Wörtersee, Spitalu a dále údolím Möll až k poutnímu místu Heiligenblut, kde je v místním chrámu kromě nejkrásnějšího vyřezávaného oltáře Korutanska hrob Sv.Brikcia. Pokračujeme slavnou vysokohorskou silnicí k Výšině Františka Josefa, odkud se otevírají nezapomenutelné pohledy na oblast Grossglockneru a největšího rakouského ledovce Pastersee. Přes průsmyk Grossglockner projedeme ve výši 2505m a pokračujeme na další romantickou vyhlídku Fuschentorl. Možnost výstupu na Edelweisspitze, odkud se otevírá další 360 stupňová panorama. V pozdních odpoledních hodinách dojezd do místa ubytování v oblasti Zell am See, města s krásnou promenádou na jezeře, zajímavou stavbou místního kostela i zachovanou strážní věží, kde je nyní městské muzeum. Ubytování, večeře, nocleh.

6. den: Po snídani pojedeme k nejvyšším vodopádům Evropy - Krimmelským vodopádům. Možnost výstupu na vyhlídky u vodopádu (vstupné cca 2 EUR není v ceně zájezdu). Přes Pass Thurn se dostaneme do olympijského města Kitzbühelu, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Hahnenkamm, odkud se otevírají úchvatné pohledy na celou oblast. Cestou lanovkou můžeme sledovat trasu jedné z nejnebezpečnějších sjezdovek Evropy. V pozdních odpoledních hodinách dojedeme do tyrolské metropole Innsbrucku. Individuální prohlídka olympijského města s pověstnou Zlatou stříškou, Bronzovým průvodem velmožů u hrobky císaře Maxmiliána, Šlehačkovým domem i chrámem sv.Jakuba, kde je na oltáři obraz Madony od Cranacha st. Ubytování v oblasti Innsbrucku, nocleh.

7. den: Po snídani pojedeme do Jenbachu. Nejstarší parní ozubnicovou železnicí na světě vyjedeme k jednomu z nejkrásnějších tyrolských jezer Achensee (jízdné cca 15 EUR není v ceně zájezdu). Možnost asi hodinové okružní jízdy lodí po jezeře (jízdné cca 10 EUR není v ceně zájezdu). Po dálnici kolem Rosenhaimu dojedeme do Salzburgu, kde následuje dvouhodinový okruh s místním průvodcem, který nám přiblíží všechny zajímavá místa nejkrásnějšího města středověku, jakými jsou Mozartův rodný dům, Salzburský dóm, Zahrady Mirabel, slavná Getreidegasse a mnoho jiných. Až do večerních hodin máme pak možnost poznávat další krásy města, či jen posedět v některé z nesčetných kavárniček při šálku melange a nasát jeho nenapodobitelnou atmosféru. Ve večerních hodinách odjez do místa ubytování – St.Georgen. Večeře, nocleh.

8. den: Po snídani navštívíme jedno z nejkrásnějších míst Solnohradska město St.Wolfgang ležící na břehu stejnojmenného jezera. Vyjedeme odtud (jízdné není v ceně) na nejkrásnější vyhlídku Solnohradska Schafberg, odkud se nám otevřou další nezapomenutelná panoramata. V samotném městě se nachází řada krásných historických měšťanských domů, slavný hotel Zum Weissen Rössl, kde se odehrává děj stejnojmenné operety, nádherná jezerní promenáda a farní kostel s nejkrásnějším vyřezávaným oltářem Solnohradska. Pokračujeme lodí přes jezero do městečka St.Gilgen, odkud můžeme lanovkou vyjet na další nádhernou vyhlídku Zwölferhorn. Cestou zpět do místa ubytování se zastavíme v rázovitém městečku Mondsee, kde je krásný poutní kostel s řadou cenných oltářů i krásně dochované městské centrum plné historických domů. Návrat do místa ubytování. Večeře, nocleh.

9. den: Po snídani odjedeme k návštěvě historického města na stejnojmenném jezeře Hallstatt. Lanovkou vyjedeme od jezera k návštěvě solného dolu (jízdné a vstupné nejsou v ceně zájezdu). Po krátké prohlídce města navštívíme lázeňské městečko Bad Ischl, které bylo v historických dobách letním sídlem rakouského dvora. Možnost návštěvy císařského parku, kde se nachází i císařská vila, možnost procházky po zajímavé promenádě na břehu divoké říčky. Ve městě je dále muzeum fotografie, kde jsou uchovávány jedny z prvních daguerotypií a vila v níž žil a tvořil slavný Lehár. Po prohlídce města zamíříme do Traunkirchen, kde je v bývalém jezuitském kostele jediná kazatelna na světě udělaná v podobě rybářského člunu. Poslední naší zastávkou bude město Gmunden, ležící na stejnojmenném jezeře s pověstným ostrovním zámkem Orth. Kromě nádherné promenády se toto město může dále pochlubit zajímavou historickou stavbou radnice, na níž je zvonkohra z kameninových zvonů, neboť výroba kameniny je jednou ze zdejších nejdelších historických tradic. Po dálnici kolem Linzu a kolem Českých Budějovic a Tábora se vrátíme do Prahy a dále po trase (trasy z Moravy v časných ranních hodinách následujícího dne).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000