crosssearch

To nejlepší z pomezí tří zemí s návštěvou Zugspitze

Poznávací zájezdy, Rakousko

Jenbach - Achensee - Wattens - Landeck - Engadin - Svatý Mořic - Diavolezza - Campocologno - Brixen - Bolzano - Merano - Reschenpass - Fernpass - Zugspitze - Garmisch-Partenkirchen - Innsbruck - Flexenpass - Lech - Schlegelkopf

Konečná cena za osobu od: 9 890 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jenbach - Achensee - Wattens - Landeck - Engadin - Svatý Mořic - Diavolezza - Campocologno - Brixen - Bolzano - Merano - Reschenpass - Fernpass - Zugspitze - Garmisch-Partenkirchen - Innsbruck - Flexenpass - Lech - Schlegelkopf

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách do Rakouska se zastávkou na odpočívadle nad jezerem Mondsee a kolem Salzburgu dorazíme do Jenbachu. Nejstarší parní ozubnicovou železnicí na světě vyjedeme k jednomu z nejkrásnějších tyrolských jezer Achensee (jízdné cca 15 EUR není v ceně zájezdu). Možnost asi hodinové okružní jízdy lodí po jezeře (jízdné cca 10 EUR není v ceně zájezdu). Se zastávkou ve Wattens, kde se nachází křišťálový svět hudby vůní a barev firmy Swarowski (vstupné cca 15 EUR není v ceně zájezdu), odkud pokračujeme dále do místa ubytování v okolí Landecku, ubytování, večeře, nocleh.

2. den: Po snídani pojedeme proti proudu řeky Inn do nejkrásnějšího údolí východního Švýcarska Engadinu. Pokračujeme k návštěvě vysokohorského střediska zimních sportů a olympijského města Svatého Mořice. Po individuální prohlídce města pokračujeme vysokohorskou silnicí k průsmyku Bernina, pod nímž vyjedeme lanovkou na vyhlídku Diavolezza. Adhezivní Rétskou drahou (jízdné cca 20 CHF není v ceně) pokračujeme kolem Berninské hospice a dále průsmykem Bernina odkud sérií nádherných serpentin a spirálových tunelů a přes jediný kruhový viadukt v Evropě klesá vlak skoro o 2000 m do Campocologno na hranicích s Itálií, kde čeká autobus. Návrat do místa ubytování přes vrchol Berninského průsmyku a údolím Engadin. Večeře, nocleh.

3. den: Po snídani projedeme kolem Innsbrucku přes Brennerský průsmyk, s krátkou zastávkou v Brixenu, kde byl v nuceném exilu K. H. Borovský a odtud pokračujeme do metropole jižního Tyrolska, Bolzana, individuální prohlídka. Dále se zastavíme v romantickém lázeňském městečku Merano, individuální prohlídka. Zpět do místa ubytování dojedeme kouzelnou krajinou Horní Adiže a přes drsný Reschenpass. Večeře, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme přes Fernpass k Eibsee, odkud vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol Německa Zugspitze (jízdné není v ceně). Pokračujeme k návštěvě Garmisch-Partenkirchenu, kde se zastavíme poblíž olympijské haly a projdeme si pěší zónu, kde se nachází stará lékárna a Neue Martinskirche. Pokračujeme k návštěvě olympijského areálu se skokanskými můstky. Asi kilometr pohodlné chůze odtud se nachází soutěska Partnachklamm, kterou během historie vytvarovaly divoké vody. Přes Mittenwald dojedeme do tyrolské metropole Innsbrucku. Individuální prohlídka olympijského města s pověstnou Zlatou stříškou, Bronzovým průvodem velmožů u hrobky císaře Maxmiliána, Šlehačkovým domem i chrámem sv. Jakuba, kde je na oltáři obraz Madony od Cranacha st. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani vyjedeme slavnou silnicí na Arlberský průsmyk. Přes Flexenpass a město Zürs, které se po zimní sezóně stává městem duchů dojedeme do střediska zimních sportů Lech. Výjezd lanovkou na Schlegelkopf, odkud se otevírají nádherné pohledy na celou oblast. Pokračujeme údolím řeky Lech, kde se nacházejí nejkrásnější malované domy Rakouska a přes Reutte a kolem Garmisch-Partenkirchenu a Mnichova se vracíme zpět do ČR. Příjezd v pozdních večerních hodinách (trasy z Moravy v časných ranních hodinách následujícího dne).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000