crosssearch

Soutěsky a vodopády národního parku Ötscher pohoří Raxalpe a Schneeberg

Poznávací zájezdy, Rakousko

Obrázek není k dispozici

Zájezd do méně známé východní oblasti Alp, která vás uchvátí nádhernými vápencovými soutěskami, pěknými vodopády, malebnými útvary pohoří Schneeberg a Raxalpe i světoznámým poutním místem Mariazell.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Oblast údolí WACHAU (UNESCO): KREMS – nejstarší město v rakouské části Podunají s velkým množstvím historických památek (měšťanské domy, Steiner Tor, kostel sv. Víta). Malebné městečko DÜRNSTEIN, nad kterým se tyčí zřícenina hradu ze 12. stol., kde byl podle pověsti tajně vězněn král Richard I. Lví srdce. GÖTTWEIG – mohutný benediktinský klášter nad Dunajem založený v r. 1083.

2.den (po): Výlet do NÁRODNÍHO PARKU ÖTSCHER-TORMÄUER, který bývá nazýván „Grand kaňonem Rakouska“. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek, jedinečným skalním světem („OTCOVY PŘÍKOPY“), krajinou peřejí a vodopádů (např. vodopád LASSINGFALL).

3.den (út): Výjezd lanovkou od městečka LACKENHOF pod vrchol Ötscheru. Výstup na vrcholek HÜTTENKOGEL, odkud se naskýtá panoramatická vyhlídka. Možnost pokračování výletu cestou Alpintour na vrcholek ÖTSCHER. Cestou zpět zastávka u jezera LUNZERSEE s možností krátké procházky nebo vykoupání.

4.den (st): Návštěva malebného poutního městečka MARIAZELL. Výjezd lanovkou na BÜRGERALPE. vyhlídkový výlet po vyhlídkách od EDELWEISSHÜTTE k ERLAUFSEEBLICK a dále k HUBERTUSSEEBLICK. Odpoledne procházka nebo koupání u jezera ERLAUFSEE.

5.den (čt): Výlet do zajímavého POHOŘÍ SCHNEEBERG. Procházka k vodopádu SEBASTIAN WASSERFALL. Možnost výjezdu sedačkovou lanovkou k EDELWEISSHÜTTE a výlet pod masivem hory HOCHSCHNEEBERG. Při velmi pěkném počasí se vyplatí obětovat peníze a vyjet zdejší jedinečnou atrakcí – úzkorozchodnou železnicí, kde jezdí historický vláček nebo zelenožlutý moderní Salamander Expres a která překonává výškový rozdíl přes 1200 výškových metrů. Od horní stanice pěkný výlet na vrcholek KAISERSTEIN.

6.den (pá): Výlet do malebného POHOŘÍ RAXALPE. Výjezd lanovkou z městečka Hirschwand pod vrchol JAKOBSKOGEL. Panoramatická procházka na vyhlídky KAISERBRUNNAUSSICHT a HÖLLENTALAUSSICHT. Odpoledne odjezd do Čech. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000