crosssearch

Salcburský festival

Poznávací zájezdy, Rakousko

Obrázek není k dispozici

Salcburský festival se stal jedním z nejprestižnějších hudebních festivalů na světě. V průběhu zájezdu poznáte i krásné rakouské město Salcburk.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): V ranních hodinách odjezd z republiky, odpoledne příjezd do SALCBURKU. Ubytování v hotelu a prohlídka historického jádra (Unesco). Prohlídku města začneme na rušném náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou se třemi bronzovými bránami, symbolizující víru, naději a křesťanskou lásku. Na přilehlém náměstí Residenzplatz si poslechneme melodické vyzvánění zvonkohry a klapání koní táhnoucích kočáry. Projdeme se po Getreidegasse – jedné z nejdelších, nejmalebnějších a nejrušnějších ulic v historickém centru. Také monumentální stavba Kollegienkirche (Univerzitní kostel), jehož autorem je nejznámější architekt té doby- J. B. Fischer von Erlach, doplňuje panorama salcburských věží. Procházka parkem obklopujících zámek Mirabell umocní náš dojem z pobytu v tomto působivém městě. Navečer můžeme navštívit klášterní pivovar Augustiner Brau, kde ochutnáme výborné pivo točené přímo ze sudů a některou z místních pochoutek.

2.den (so): Interiéry nejokázalejší budovy města Arcibiskupské rezidence s reprezentačními sály a galerií. Navštívíme Mozartův rodný dům, místo, kde se geniální Mozart narodil, žil a tvořil. Výtahem vyjedeme k Muzeu moderního umění s vyhlídkovou terasou, ze které se naskytne krásný výhled na symbol města, pevnost Hohensalzburg, kam později vyjedeme lanovkou. Večer je pro zájemce připravena návštěva koncertu nebo opery v rámci slavného Salcburského festivalu, která je pro město velkou událostí. Během slavného festivalu jsou na programu opery, koncerty klasické hudby a divadelní představení světové proslulosti, účinkují renomovaní interpreti.

3.den (ne): V ceně Salcburské karty navštívíme i zámek Hellbrunn - bývalou letní rezidenci salcburského arcibiskupa Marcuse Sitticuse, okouzlí nás nevšední reprezentační prostory a krásná ozdobná zahrada s jeskyněmi, vodními hrami a mechanickým divadlem. O tom, že je Salcburk bránou do Alp, se přesvědčíme výjezdem visutou kabinkovou lanovkou na skalnatý masív UNTERSBERG (1 850 m) – rakouský Blaník, krásné výhledy na Salcburk a okolí. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000