crosssearch

Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídně

Poznávací zájezdy, Rakousko

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách do Vídně - rakouské metropole. Nejdříve zavítáme do Schönbrunnu, známé rezidence rakouských císařů, kde můžeme navštívit reprezentační interiéry, projít se v zámeckém praku, či navštívit zdejší známou zoologickou zahradu, kde chovají i...

Konečná cena za osobu od: 2 740 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR v časných ranních hodinách do Vídně - rakouské metropole. Nejdříve zavítáme do Schönbrunnu, známé rezidence rakouských císařů, kde můžeme navštívit reprezentační interiéry, projít se v zámeckém praku, či navštívit zdejší známou zoologickou zahradu, kde chovají i pandu velkou. V odpoledních hodinách odjedeme do centra města a po pvodním autobusovém okruhu po známém Ringu, z něhož spartříme řadu zajímavých památek, následuje individuální prohlídka. Můžete nejen navštívit památky Hofburgu, Kunsthistorického muzea, ale i obdivovat monumentální dóm sv. Štěpána, či jen prostě vychutnat nevšední atmosféru tohoto města při šálku tradiční kávy Melange a nadýchaného strůdlu v některé z četných kavárniček. MIlovníci kulinářských zajímavostí jistě nevynechají nejstarší evropskou cukrárnu Demel, kde ustrnul čas na konci 17. století a kde se podávají výhradně ručně dělané moučníky podle starých receptů a personál oblečený od dobových šatů hovoří s návštěvníkem ve třetí osobě. Posedět můžete v restauraci Zum Figelmüller nad největším řízkem na světě. Nocleh ve Vídni.

2. den:

Po snídaní odjedeme do známé vinařské oblasti Wachau, jejíž přírodní krásy chrání UNESCO. Nejdříve krátce zastavíme v historickém městečku Krems s překrásnou pěší zónou a dále budeme pokračovat kolem vinic připomínajících Rýnské údolí k návštěvě vinařského městečka Dürnstein, kterému dominuje zřícenina stejnojmonného hradu, kde byl vězněn a odkud prchal anglický král Richard Lví srdce. Fakultativně možnost zapůjčení jídzního kola na trasu Krems - Dürnstein (5 km, půjčovné není v ceně). Možnost výstupu na zříceninu hradu, odkud se oterívár nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. Fakultativně možnost plavby lodí do St. Pöltenu (jízdné není v ceně). Poslední zastavení bude v Melku, kde budeme obdivovat nejvýznamnější barokní stavbu Rakouska - klášter, který je zmíněn i ve slavném Puzzově díle Jméno růže. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR a dále po trase.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000