crosssearch

Romantická Údolí Rýna a Mosely - nejkrásnější místa Německa

Poznávací zájezdy, Rakousko

Bamberk-Würzburg-Frankfurt-Koblenz-Bonn-Kolín-Trevír-Heidelberg

Konečná cena za osobu od: 8 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Bamberk-Würzburg-Frankfurt-Koblenz-Bonn-Kolín-Trevír-Heidelberg

1. den:

V časných ranních hodinách odjezd směr Praha, Rozvadov, Norimberk. Prohlídka města Rothenburg ob der Tauber - nejlépe zachovaného středověkého městečka v Německu s pohádkovou atmosférou. Dále prohlídka Frankfurtu - Römerberg, nábřeží řeky Mohan, korunovační katedrála, moderní bankovní čtvrť, rodný dům J. W. Goetha. Přejezd na ubytování. Nocleh

2. den:

Po snídani prohlídka zámku Augustusburg v BRÜHLU (památka UNESCO), poté CÁCHY, sídlo Karla Velikého (prohlídka dómu - jedna z prvních památek UNESCO na světě), odpoledne KOLÍN NAD RÝNEM - prohlídka (katedrála - památka UNESCO, románské chrámy, domy Gürzenich a Overstolz) a volno k návštěvě proslulých muzeí. Večer příjezd do KOBLENZE, procházka k soutoku Rýna a Mosely s pomníkem Viléma I. Ubytování v hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do nádherného údolí řeky MOSELY, lemovaného hrady a vinicemi. Vycházka k pohádkovému hradu ELTZ ukrytému uprostřed lesů (jen exteriér). Vyhlídková jízda podél Mosely kolem nejstrmější vinice na světě přes COCHEM (malebné městečko s hrázděnými domy a hradem na kopci) a BERNKASTEL-KUES (hrázděné domy a gotický špitál založený Mikulášem Kusánským) do TREVÍRU - prohlídka města s cennou katedrálou, arcibiskupským zámkem a unikátní Černou bránou, nejvýznamější římskou památkou na území Německa (UNESCO). Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani cesta romantickým údolím Rýna kolem hradů, žřícenin a vinic, výjezd na skálu LORELEY s úchvatnou vyhlídkou. PLAVBA VYHLÍDKOVOU LODÍ úsekem zapsaným na seznamu UNESCO ze St. Goarshausen do RÜDESHEIMU - vinařského městečka na břehu Rýna (volný čas). MOHUČ (Mainz) - prohlídka města se slavným dómem, kurfiřtským zámkem a kostelem Sv. Štěpána (vitráže Marca Chagalla). V podvečer procházka elegantním lázeňským městem WIESBADEN a přejezd do hotelu.

5. den:

Po snídani návštěva světoznámých románských katedrál ve WORMSU a ŠPÝRU (Speyer). Špýrský dóm platí za největší románský chrám na světě (UNESCO). Prohlídka půvabného centra Špýru, možnost návštěvy Historického muzea (Ulfilův list). Odpoledne prohlídka univerzitního města HEIDELBERGU se slavným zámkem, renesanční zámeckou zahradou, starým mostem přes řeku Neckar a romantickými uličkami starého města. Čas k návštěvě zámku, k vycházce po Stezce filozofů, k nákupum apod. Odjezd ve večerních hodinách.

6. den:

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000