crosssearch

Rakouský alpský okruh - aktivní dovolená

Poznávací zájezdy, Rakousko

Hallstatt o Schladming o Grossglockner o Heiligenblut o vodopády Krimml o Kitzbühel o Königssee

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Hallstatt o Schladming o Grossglockner o Heiligenblut o vodopády Krimml o Kitzbühel o Königssee

Program

1. den:
v ranních hodinách odjezd z ČR do Rakouska. Hallstatt, centrum solné komory, procházka městem. Přejezd do Schladmingu, místa konání každoročních závodů v alpském lyžování a střediska zimních i letních sportů. Fakultativně výjezd na Planai (1884 m n. m.) s výhledem na masiv pohoří Dachsteinu s možností pěší nenáročné procházky kolem vrcholu Planai. Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den:
snídaně, výjezd alpskou panoramatickou silnicí Grossglocknerstrasse k výšině Franze Jozefa, výhled na největší rakouský ledovec Pasterze a nejvyšší horu Grossglockner. Fakultativně lanovkou na ledovec, s možností krátké procházky naučnou stezkou se dvěma vyhlídkami (např. Swarovského rozhledna ve tvaru krystalu). Poutní místo Heiligenblut, prohlídka známého kostela s vyřezávaným oltářem a knihou umístěnou na přilehlém hřbitově se jmény horolezců, kteří zahynuli při zdolávání Grossglockneru a okolních vrcholů. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:
snídaně, návštěva největších rakouských vodopádů Krimml, fakultativně výstup lesem k vodopádům, procházka údolím Krimmelského potoka. Přejezd do Kitzbühelu (centra zimních sportů i společenského života Tyrolských Alp, dějiště závodů ve sjezdu mužů každoročně v lednu na Hahnenkammu) - možnosti aktivního odpočinku: fakultativně výjezd lanovkou na Hahnenkamm, prohlídka muzea na vrcholu, popř. volný turistický program, návrat na ubytování, nocleh.

4. den:
snídaně, odjezd do Německa k jezeru Königssee v národním parku Berchtesgaden. Fakultativně lanovkou na Jenner s výhledem na Berchtesgadenské Alpy a Königssee nebo plavba po jezeře na poloostrov Sv. Bartoloměje s poutním kostelíkem. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000