crosssearch

Pohádkový kraj Pyhrn - Priel se slevovou kartou

Poznávací zájezdy, Rakousko

Tento zájezd vás zavede do pitoreskní krajiny v oblasti mezi NP Kalkalpen a pohoří Totes Gebirge. Zalesněné kopečky zde leží pod masivem vysokých Alp, mezi nimi leží malebná údolíčka. Pohled z některého vršku Vám, pokud zrovna projede vláček, připomíná dětský model železnice....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Město LINZ – prohlídka historického centra s náměstím Hauptplatz, které patří k nejúchvatnějším v Rakousku. a je pokládáno za jeden z nejvýznamnějších počinů urbanismu.

2.den (po): Městečko WINDISCHGARSTEN – brána do NP KALKALPEN. Výjezd lanovkou na WÜRBAUERKOGEL – výhledy do okolí a na pohoří NP Kalkalpen. Přejezd k jezeru GLEINKERSEE, které je pěkně zasazeno na severním úpatí Totes Gebirge. Výlet kolem jezera, cesta malebnými loukami s výhledy na skalnaté vrcholy k říčce Piessling a do skalní průrvy k pramenům říčky – zajímavý přírodní úkaz . Údolím říčky Piessling dojdeme do městečka ROSSLEITHEN.

3.den (út): Výlet na jižní část Alp. Vyhlídková jízda pod NP GESÄUSE se strmými skalními stěnami masivu Hochtorgruppe, který protíná řeka Enns. Procházka podél malebného jezera LEOPOLDSTEINERSEE. Možnost výjezdu lanovkou (tato lanovka není v ceně karty) na vrch POLSTER, vyhlídka na jedinečnou místní zajímavost horu ERZBERG – železná hora, která je jako pyramida terasovitě vykotlaná po těžbě železné rudy.

4.den (st): Výjezd nejrychlejší pozemní lanovkou do pohoří TOTES GEBIRGE na WURZEALM. Výlet malebnou krajinou pod mohutnými skalními vrcholy k sedačkové lanovce, která nás vyveze do krajiny skal (1863 m) v blízkosti vrcholu WARSCHENECK . Odpoledne návštěva pěkného přírodního koupaliště nebo procházka v okolí hotelu, který leží v malebném prostředí.

5.den (čt): HINTERSTODER - výjezd lanovkou na HUTTERER HÖSS do pohoří nad střediskem. Výlet na vyhlídkovou věž, ze které jsou výhledy na protilehlý skalní masiv i na vzdálené alpské velikány. Pěkné jezírko SCHAFKOGELSEE, možnost posezení na terase horské chaty s výhledy. Odpoledne výlet z Hinterstoderu podél průzračné divoké říčky k nedalekému jezeru, nad jehož úžasně modrozelenou hladinou se tyčí vrchol GR. PRIEL.

6.den (pá): Návštěva soutěsky VOGELGESANGKLAMM – divoká říčka mezi skalami, dřevěné mostíky a vysuté chodníky nad peřejemi této říčky. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000