crosssearch

Po stopách Friedensreicha Hunderwassera

Poznávací zájezdy, Rakousko

BAD FISCHAU - DEMMERKOGEL - KITZECK - GRAZ (UNESCO) - EGGENBERG (UNESCO) - PIBER - BÄRNBACH - BAD BLUMAU - VÍDEŇ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

BAD FISCHAU - DEMMERKOGEL - KITZECK - GRAZ (UNESCO) - EGGENBERG (UNESCO) - PIBER - BÄRNBACH - BAD BLUMAU - VÍDEŇ

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Krátce se zastavíme na odpočívadle Bad Fischau, které projektoval kontroverzní umělec s neobvyklým smyslem pro barvu a formu, F. Hundertwasser, který nenáviděl rovné čáry. Směřovat budeme do jižního Štýrska, kterému se také říká štýrské Toskánsko, kde si z rozhledny na nejvyšší vyvýšenině oblasti Sausal vytvoříme obraz o rozmanitosti této krajiny. Voňavé pestré byliny, nejrůznější orchideje a trávy, motýli, kobylky, ploštice, ze všech stran se ozývá bzučení, bručení a cvrlikání vládne tu absolutní rozmanitost. Tuto atmosféru zažijeme na motýlí louce na kopci Demmerkogel. Poté navštívíme nejvýše položené vinařské městečko v Evropě Kitzeck. Místní vinné šenky s nabídkou regionálních specialit mají skvělou pověst. Můžeme se podívat i do místního vinařského muzea. Odpoledne přijedeme do Grazu, hlavního města Štýrska, jehož historické centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdeme se po Hlavním náměstí, kterému dominuje kašna se sochou arcivévody Jana. Od radnice se vydáme do známé Herrengasse, na níž mimo jiné nalezneme malovaný dům a Zemský dům, nejmohutnější stavbu štýrské renesance. Hlavním symbolem a jakýmsi poznávacím znakem města je Schlossberg zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Je také zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Ubytování, nocleh.

2. den:

Po snídani zamíříme na západní okraj Grazu, abychom navštívili Eggenberg (UNESCO), nejvýznamnější zámecký komplex ve Štýrsku, který byl postaven podle vzoru španělského El Escorialu. Stavba zámku se řídila podle matematického programu, jehož cílem byl palác, který měl být obrazem vesmíru. V zámku se nachází také první rakouské muzeum Joanneum. Projdeme se i parkem a zahradami, které zámek obklopují. A kdo by neznal lipicány, nejstarší kulturní plemeno Evropy? Ale víte, že pochází ze Štýrska a že každoročně přijde na svět více než 30 hříbat? Nejen to se dozvíme ve spolkovém hřebčíně v Piberu, který je domovem koní španělské jezdecké školy. Naší poslední zastávkou bude městečko Bärnbach, které se muže pochlubit opravdovým unikátem. Zdejší kostel sv. Barbory navrhl opět proslulý rakouský výtvarník a architekt F. Hundertwasser. Nevysokou věžičku zakončenou zlatou bání, i přiléhající budovy zdobí mozaiky z keramických úlomků. Dekorace i okna vypadají, jako by se na výzdobě podílela dětská ruka libující si v pastelových i sytých barvách. Budova je obklopená 12 branami symbolizujícími světová náboženství a kultury. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani se vypravíme do východní části Štýrska, abychom si prohlédli zákulisí jednoznačně nejoriginálnějších rakouských lázní. Komplex Rogner v Bad Blumau (cca 6,50 ) v sobě skrývá mnohem víc než jen termální lázně. Léčivé prameny, saunová zákoutí, hotelové prostory a rozsáhlé zahrady spojil architekt F. Hundertwasser do harmonického celku a vytvořil tak skutečné umělecké dílo křivé zdi, nerovné podlahy, zvlněné střechy, na nichž roste tráva a stromy, okna a balkóny všech tvarů a velikostí, kachlové sloupy, zlaté kopule aj. Rozloha vodních ploch jedenácti různých krytých i venkovních termálních bazénů činí celkem 2.724 m2. Vedle samotných lázní nás zaujme velký lázeňský park, kde roste jeden z nejstarších dubů v Evropě, kterému je více než 1000 let. Odpoledne strávíme ve Vídni opět v blízkosti významného architekta Hundertwassera. Vídeň se pyšní největším množstvím jeho staveb, samozřejmě zavítáme k jeho nejslavnější stavbě nájemnímu HundertwasserovuKrawinovu domu a k protější Village, hravé autodílně a uvidíme i známou spalovnu odpadu a teplárnu ve Spittelau. Šálek kávy si můžeme vychutnat v galerii Kunst Haus Wien, která byla přestavěna z původní továrny na nábytek podle Hundertwasserových návrhů. Budeme moci navštívit umělcovo muzeum, kde se dozvíme o jeho živote, o tom, proc změnil své původní jméno Stowasser, seznámíme se se sbírkou jeho grafik, tapisérií a architektových návrhů. A budemeli mít trošku štěstí, uvidíme i právě přijíždějící loď Vindobona, která byla zrekonstruována v roce 1995 dle architektova návrhu. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000