crosssearch

Perly starého mocnářství a malebná místa alpského předhůří

Poznávací zájezdy, Rakousko

Trasa zájezdu Vídeň - Mödling - Baden - Mayerling - Heiligenkreuz - Schneeberg - Semmering - Gumpoldskirchen - Eisenstadt - Neziderské jezero

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: V dopoledních hodinách nástup po trase a odjezd do Vídně. Ubytování v hotelu poblíž centra města. Možnost individuální návštěvy večerního představení v některém slavném vídeňském divadle jako jsou Staatsoper, Volksoper či Burgtheatr. Nocleh.

2. den: Snídaně, dopoledne autokarový okruh po městě, zastávka u Schönbrunnu a individuální prohlídka historického centra, kde jistě nevynecháme ani návštěvu takových památek jako jsou Stephansdom, nebo Karlskirche. Za úvahu stojí i možnost návštěvy Španělské jezdecké školy Lipicánů, některého z četných vídeňských muzeí, či reprezentačních komnat Hofburgu. Pravou atmosféru starého mocnářství však můžeme vychutnat nejlépe teprve v kavárně Demel, s tradicí od 17.století, kde veškeré výrobky jsou ruční prací a podle starých receptů a dobově oděný personál oslovuje zákazníky „demelovskou“ němčinou ve třetí osobě. Větší hlad můžeme ukojit největším řízkem na světě ve světoznámé restauraci Zum Figlmüller a naopak kouzlo nádherné vyhlídky vychutnat z otočné restaurace na televizní věži. Omrzí-li nás klasika, můžeme zavítat do kavárny v originálním domě malíře Hundertwassera, známého nepřítele architektů i jakýchkoliv architektonických zákonitostí. Návrat do místa ubytování, nocleh.

3. den: Snídaně. Dnes se seznámíme s památnými místy Vídeňského lesa. Nejdříve pojedeme do Mödlingu, kde budeme mít možnost navštívit jedno z největších podzemních jezer na světě, projížďka loďkou (jízdné není v ceně). Pokračujeme do Badenu, romantického města operety se známými termálními lázněmi, možnost koupání v termální vodě. Dále pojedeme romantickou cestou k bývalému loveckému zámečku Mayerling, kde spáchal korunní princ Rudolf, jediný syn Františka Josefa I. spolu s baronesou Vetserou v roce 1889 sebevraždu. Navštívíme i cisterciácký klášter Heiligenkreuz, kde jsou pohřbeni poslední Babenbergové, původní rakouští vladaři a na zpáteční cestě se krátce zastavíme u Holdrichsmuehle, kde komponoval Franz Schubert svou píseň Am Brunnen vor dem Tore. Návrat do místa ubytování, nocleh.

4. den: Snídaně. Kolem Wiener Neustadt dojedeme do Puchbergu. Výjezd slavnou ozubnicovou železnicí na Schneeberg, jednu z nejkrásnějších vyhlídek Rakouska. Po návratu pokračujeme k návštěvě Semmeringu, známého lázeňského města staré aristokracie. Po cestě zastávka u poutního kostela Maria Schutz. Dále pojedeme romantickou krajinou alpského předhůří do Hirschwangu, podle časových možností možnost výjezdu lanovkou na Raxalpe (v případě, že ozubnicová dráha na Schneeberg nebude v provozu). Návrat do místa ubytování, nocleh.

5. den: Snídaně. Odjezd do Gumpoldskirchen, slavného vinařského městečka poblíž Vídně, odkud si slavné Neuburgské nechává dovážet na svůj stůl anglická královská rodina. Pokračujeme k zámku Laxenburg a dále k návštěvě Eisenstadtu, hlavního města spolkové země Burgenland, místa spojeného se slavným rodem Esterházy. Kolem památek St.Margaretten a městečka Rust se dostaneme k Neziderskému jezeru. Zastávka v městečku Morbisch. Možnost projížďky motorovou lodí. Na zpáteční cestě navštívíme památky slavného Carnutua u Hainburgu. Návrat do do ČR přes Mikulov a dále po trase.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000