crosssearch

Od Neziderského jezera k pokladům Štýrska

Poznávací zájezdy, Rakousko

Trasa zájezdu Neziderské jezero - Rust - Morbisch - Eisenstadt - Forchtenstein - Stubing bei Graz - Graz - Judenburg - Seckau - Leoben - Seggau - Maribor - St.Paul - Mariazell - St.Pöltern

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: V časných ranních hodinách nástup po trase a odjezd do Rakouska. Kolem Vídně dojedeme k Neziderskému jezeru a krátce se zastavíme ve vinařském středisku Breitenbrunn. Dále pokračujeme podél západního břehu Neziderského jezera oblastí známou pěstováním vína do Rust, další Mekky milovníků dobrého vína, obce s dochovanými renesančními a barokními domy v jejímž centru je slavný kostel Fischerkirche a která je známým hnízdištěm čápa a zastavíme se v Morbisch, vinařském městečku se známou jezerní scénou, kde se každoročně uvádí světoznámé operety. Další zastávku uděláme v Eisenstadtu, nejmladším a nejmenším hlavním městě v Rakousku, sídlu rodu Esterházy, známém též pobytem Josefa Haydna. Pokračujeme přes Mattersburg k návštěvě hradu Forchtenstein, jedné z nejkrásnějších staveb této spolkové země. V podvečerních hodinách dojezd do místa ubytování v okolí Grazu. Večeře, nocleh.

2. den: Po snídani odjedeme k návštěvě skansenu ve Stubing bei Graz, kde je na ploše 40 hektarů soustředěno nepřehledné bohatství lidového stavitelství z celého Rakouska. V odpoledních hodinách návrat do Grazu, možnost seznámit se během individuální prohlídky s nádherným historickým centrem doslova nabitým stavebními památkami. Samotné město má nenapodobitelnou atmosféru. Večeře, nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme přes Kötlach a romantickou Stubalpenstrasse, z níž se otevírají nádherné pohledy, dojedeme do Judenburgu, města, které bylo již od středověku hospodářským centrem celé oblasti, o čemž svědčí řada historicky cenným měšťanských domů. Pokračujeme do Seckau, kde je jeden z nejslavnějších rakouských klášterů a přes Knittenfeld, kde je závodiště Formule 1 tzv. Österreich Ring a dále přes historická města Leoben, Bruck an der Mur a Frohnleiten, plná zajímavých památek se vrátíme do místa ubytování.Večeře, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme přes Liebnitz k zámku Seggau, s nádhernými knížecími sály. Pokračujeme k návštěvě Mariboru. Odpoledne se vracíme romantickým údolím řeky Drávy přes Dravograd do St.Paul s krásným benediktinským klášterem a přes středisko zimních sportů Wolfsberg se Havanským údolím kolem Waldensteinu a romantickou Pachstrasse vracíme zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh.

5. den: Po snídani pojedeme přes Kapfenberg do Mariazell k návštěvě nejvýznamnějšího poutního místa Rakouska. Po individuální prohlídce pokračujeme k návštěvě historického města St.Pölten. Individuální prohlídka. Návrat do ČR přes Znojmo do Brna a dále po trase.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000