crosssearch

Hory, termální lázně a další atrakce Alp - se Salzburskou slevovou kartou

Poznávací zájezdy, Rakousko

Obrázek není k dispozici

Zájezd je postaven tak, aby si ho užily jak rodiny (nebo prarodiče) s dětmi - mohou navštívit různé atrakce jako bobovou dráhu, rýžování zlata, koupaliště s tobogány aj., tak turisté bez dětí, kteří si prodlouží výlet. Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Příjezd do Rakouska do malebného údolí LAMMERTAL. Výjezd lanovkou z městečka Abtenau, pěší výlet pod mohutným masivem Tennengebirge. Cestu dolů je možné okusit vzrušující zážitek – sjet po letní bobové dráze. Odjezd na ubytování.

2.den (pá): Procházka jedinečnou hlubokou soutěskou LICHTENSTEIN KLAMM po dřevěných mostíkách nad dravou bystřinou sevřenou strmými skalními stěnami. Poté výjezd lanovkou z městečka DORFGASTEIN na vyhlídkový vrchol FULSECK. Lehká procházka po hřebeni, která skýtá pěkné výhledy na okolní hory vysoké přes 2500 m a také dolů do Gasteinského údolí. Zapálení turisté mohou výlet prodloužit, ostatní odpoledne koupání a odpočinek v moderních termálních lázních BAD HOFGASTEIN, které mají vnitřní i venkovní část i vodní atrakce pro děti – skluzavky, kanál s pomalou řekou, multimediální zážitkový dům aj.

3.den (so): Výlet z romantického městečka WAGRAIN, které je přezdíváno“městečko květin“. Výjezd lanovkou nad městečko na GRAFENBERG. Pěkná pěší tůra po hřebeni s překrásnými výhledy na RADŠTATSKÉ ALPY k vrcholkům SONNTAGSKOGEL a KITZSTEIN. Na plošině u horní stanice lanovky se nachází spousta atrakcí pro děti – lanové prolézačky, spousta houpaček na gumách, jezero s dřevěným přívozem, malá farma aj. Děti mohou zakončit den na koupališti s tobogány ve Wagrainu, které patří k nejlepším v Rakousku.

4.den (ne): Den strávíme ve „ZLATÉM ÚDOLÍ“, kde se ještě nedávno opravdu těžilo zlato a i nyní se dá při troše štěstí nějaké najít. Dopoledne vyrazíme vzhůru RAURISKÝM ÚDOLÍM až pod jeho nejvyšší vrcholky - Sonnblick (3105 m) a Hocharn (3245 m). Na konci údolí narazíme na místa, kde se z horských potoků kdysi rýžovalo zlato. A sami si budete moci vyzkoušet jak dnes „chutná“ rýžování zlata a zlatá horečka (vstup do areálu v rámci karty zdarma, zapůjčení nářadí za poplatek cca 5 Euro). Odpoledne výjezd lanovkou pod vrchol SCHWARZWAND s pěknými výhledy, kde se na horní stanici nachází minizoo s ptáky. Nebo při horkém počasí možnost návštěvy koupaliště s tobogánem a minigolfu.

5.den (po): Ráno návštěva impozantního středověkého hradu HOHENWERFEN, který se majestátně tyčí nad celým údolím. Na hradu bývají pravidelně ukázky sokolnictví. Odpoledne výjezd z městečka FILZMOOS lanovkou k chatě PANORAMAHÜTTE. Lehký výlet na vrcholek ROSSBRAND. Cestou se naskýtají nádherné panoramatické výhledy na hory BISCHOFSMÜTZE a DACHSTEIN. Rodiny mohou místo výletu navštívit „Wildpark und Kinderland“ – ZOO a atrakce pro děti (divoká zvěř, minivláček, lodičky).

6.den (út): Ráno odjezd do SALZBURGU (UNESCO), kde Vám slevová karta otevírá dveře do mnoha památek a muzeí (např. pro děti projížďka lodí po řece Salzach, výjezd pozemní lanovkou na hrad HOHENSALZBURG, návštěva Mozartova muzea aj.). Salzburg je nádherné město ležící v krásné krajině pod Alpami, dominuje mu mohutný Dóm a vysoko nad městem stojící bílá pevnost Hohensalzburg. Příjezd do Čech ve večerních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000