crosssearch

ZELL AM SEE - KRIMMLSKÉ VODOPÁDY - WILDKOGEL - BAD GASTEIN - STUBNERKOGEL - BAD HOFGASTEIN - KITZLOCHKLAMM - ENZINGERBODEN - MEDELZ - MITTERSIL - GROSSGLOCKNERSKÁ SILNICE - FERLEITEN - GOSAUSKÁ JEZERA - ZWIESELALMHÖHE - BAD ISCHL

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

ZELL AM SEE - KRIMMLSKÉ VODOPÁDY - WILDKOGEL - BAD GASTEIN - STUBNERKOGEL - BAD HOFGASTEIN - KITZLOCHKLAMM - ENZINGERBODEN - MEDELZ - MITTERSIL - GROSSGLOCKNERSKÁ SILNICE - FERLEITEN - GOSAUSKÁ JEZERA - ZWIESELALMHÖHE - BAD ISCHL

1. den:

Odjezd v brzkých raních hodinách z Prahy, svoz z Brna do Tábora (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč). Při průjezdu Rakouskem budeme míjet Salcburk s mohutnou pevností, budeme se nořit do nitra Alp a pojedeme i kolem krásného hradu Hohenwerfen. Proti toku Salzachu dojedeme až k jezeru Zeller See, na jehož břehu je malebně položené lázeňské Zell am See s dominantním hřebenem Vysokých Taur s kuželem Kitzsteinhornu. Krátce se zde projdeme a poté se již vydáme do hotelu Oberwirt v hlubokém údolí říčky Saalach (wellness centrum se saunou a vířivkou). Ubytování, večeře, nocleh.

2. den:

Po snídani odjedeme ke Krimmelským vodopádům nejvyšším vodopádům v Evropě (380 m), kde říčka Krimmler Ache padá ve 3 stupních. Podnikneme procházku podél všech 3 stupňů vodopádů s mnoha vyhlídkami na nádherné kaskády, kde ve vodní tříšti bývá za slunečných dní často k vidění krásná duha. Po prohlídce odjedeme do Neukirchenu k údolní stanici gondolové lanovky vedoucí pod Wildkogel v Kitzbühelských Alpách. Podnikneme turistickou vycházku až na vrchol Wildkogelu (2.225 m) s výhledy na hřebeny Vysokých Taur. Sestup k lanovce a lanovkou zpět k autobusu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani přejedeme do světoznámých lázní Bad Gastein v Gasteinském údolí. Gondolovou lanovkou se dostaneme až na vyhlídkový vrchol Stubnerkogel (2.246 m), kde kromě nezapomenutelného pohledu na okolní krajinu můžeme vyzkoušet i adrenalinový visutý most. Lanovkou sjedeme zpět a vydáme se na prohlídku věhlasných lázní, jejichž léčivé radioaktivní prameny jsou známy již od 14. století. Prvním zdejším významným lékařem byl Paracelsus. Uprostřed města se na prudkých terasovitých svazích s hukotem řítí mohutný vodopád. Odpoledne strávíme koupáním v moderních termálních lázních v Bad Hofgastein s vnitřními a venkovními bazény a několika saunami. Před odjezdem na ubytování ještě podnikneme vycházku divokou soutěskou Kitzlochklamm u Taxenbachu. Vyhlídkový okruh nás povede přes visuté lávky a schodiště přímo nad bouřlivými kaskádami. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani vyjedeme úzkou horskou silničkou s mnoha serpentinami do Enzingerbodenu (1.483 m) ve Vysokých Taurách. Lanovkou vyjedeme ke známé chatě Rudolfshütte (2.311 m) u jezera Weissee v kotli bílých ledovců. Již při jízdě nahoru je přímo pod lanovkou jezírko Grünsee a naskytne se nám pohled na horskou přehradu Tauernmoossee. Po procházce po břehu odjedeme sedačkovou lanovkou na Medelz, odkud vystoupáme až na pyramidu Medelzkogel (2.760 m) s kruhovým rozhledem po zaledněných vrcholech Vysokých Taur. Lanovkami se dostaneme zpět k autobusu a odpočívat budeme při koupání v lázních v Mittersilu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den:

Po snídani projedeme vysokohorskou Grossglocknerskou silnicí, která patří mezi nejznámější horské silnice. Během výjezdu řadou serpentin se nám otevřou nádherné pohledy na velehory, ledovce, soutěsky a vodopády. Po průjezdu 132 metrů dlouhým tunelem Hochtor, který je hranicí mezi Salcburskem a Korutany, dorazíme na světoznámou vyhlídku císaře Františka Josefa s pohledem na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Je možné navštívit i rozhlednu Swarovski a po kávě v restauraci pozorovat ochočené sviště. Zpáteční jízda Grossglocknerskou silnicí a po krátké zastávce v zooparku ve Ferleitenu se vrátíme relaxovat do lázní Zell am See. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani se vydáme přes Tennengau do oblasti Solné komory. Po přejezdu průsmykem Gschütt se dostaneme ke Gosauským jezerům a od předního jezera se vydáme lanovkou ke Gablonzer Hütte (1.587 m) s výhledem na jezero, hřeben Gosaukamm a hlavně mohutný masiv Dachsteinu. Vystoupáme na Zwieselalmhöhe a cestou se nám naskytnou dech beroucí výhledy na Dachstein a Vysoké Taury. Po návratu k jezeru odjedeme do noblesních lázní Bad Ischl, kde trávil v císařské vile letní měsíce císař František Josef s celým dvorem. Projdeme se nádherným parkem a po kávě ve stylové kavárně přímo u vily se vydáme na cestu domů. Návrat do ČR kolem půlnoci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000