crosssearch

Dachstein a Schladmingské Taury

Poznávací zájezdy, Rakousko

HRAD STRECHAU - WÖRSCHACH - DACHSTEIN - LANOVKA DACHSTEIN-GLETSCHERBAHN - HUNERKOGEL - RAMSAU - SILBERKARKLAMM - SCHLADMINGER HÜTTE - PLANAI - SCHLADMING - RIESACHWASSERFALL - TRAUTENFELS - ADMONT (UNESCO)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz z Prahy do Rakouska (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Naší první zastávkou bude druhý nejrozsáhlejší hradní komplex ve Štýrsku – hrad Strechau (8 €). Romantický hrad půvabně položený na skalním ostrohu má téměř tisíciletou historii. Dnešní podobu získal v 16. století, a tak zde můžeme vidět krásné renesanční arkádové nádvoří, zdobně okovanou studnu, slavnostní sál či klenuté stropy starodávných kuchyní. Překvapením pro každého je pak tajemstvím opředený obraz hradní slečny. Zajímavostí je také sbírka veteránů v barokní sýpce. Po prohlídce zamíříme do Wörschachu, abychom z dřevěných lávek a schůdků mohli obdivovat krásu vodopádů ve stejnojmenné soutěsce (v kartě). Cesta zpět k autobusu vede kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Večer se ubytujeme ve Schladmingu v hotelu 3*. K dispozici nám bude malý wellness. Nocleh.

2. den

Po snídani nás čeká věčně zamrzlá krajina Dachsteinu. Vysokohorská silnice Dachsteinstrasse (v kartě) nás přivede z Ramsauerské náhorní plošiny ke spodní stanici lanovky Dachstein-Gletscherbahn (v kartě), která s námi vystoupá na Hunerkogel (2.687 m). Rázem se ocitneme na okraji ledovce Schladminger, náš dojem z výšky umocní vyhlídka Skywalk zavěšená na skalní stěně masivu. Po vyznačeném chodníku se vypravíme k dalšímu z osmi ledovců – Hallstätter Gletscher nebo se můžeme ponořit do pohádkového světa v Ledovém paláci plném křehké krásy (10 €), odpočinout si v horské chatě či pozorovat letní lyžaře. Zpět sjedeme lanovkou. Zbytek dne strávíme v Ramsau – někoho zlákají nenáročné chodníky v bezprostředním okolí vesnice a vydá se na procházku loukami oplývajícími rozmanitostí květeny k horským salaším. Jiní se vydají na výstup říční soutěskou Silberkarklamm (3 €) a ostatní si mohou vychutnat ramsauerský vodní svět s bazény (v kartě) a wellness. Večer návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani vyjedeme lanovkou (v kartě) na Schladminger Hütte (1.828 m) a projdeme se ke kříži na vrcholku Planai (1.906 m), přiblížíme se tak vrcholkům Schladmingských Taur a budeme se moci těšit vyhlídkami na jižní stěnu Dachsteinu. Možná uvidíme i volně se pasoucí poníky nebo slavné koníky plemene Haflinger. Po návratu do Schladmingu si připomeneme dlouhou historii města, kterou dodnes podtrhují staré hornické domy či pěkná Salcburská brána ze 17. století. Zájemci o koupání zde mohou zůstat a relaxovat v zážitkových bazénech napájených horskými prameny a užít si vodopády, fontány, masážní sprchy, bublinky a bazény, jak v kryté (v kartě 3 hodiny) tak i ve venkovní části areálu (v kartě). Ostatní účastníci se vydají podél Untertalského potoka za impozantním sedmdesátimetrovým vodopádem Riesachwasserfall (v kartě), který je nejvyšší ve Štýrsku. Po turistické stezce „Alpinsteig Wilde Wasser“ budeme stoupat v oparu tříštících se vod po visutých lávkách a kovových žebřících. Nezapomenutelným zážitkem bude přechod po lanovém mostě nad propastí. Po odpočinku v horské chatě Gfölleralm nedaleko jezera Riesachsee (1.338 m) sestoupíme zpět k autobusu (1.079 m). Večer návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Po snídani bude naší první zastávkou romantický zámek Trautenfels (v kartě) na skalním ostrohu u úpatí hory Grimming, proslulý svými renesančními freskami. Poté navštívíme barokní benediktýnský klášter Admont (v kartě) (UNESCO), již v 19. století přezdívaný „osmý div světa“. V okázalém sále největší klášterní knihovny na světě nalezneme na 70.000 zrestaurovaných knih, nástropních fresek a soch vedle moderní tvorby Erwina Wurma, Rudiho Molacka a Loise Rennera. Po odpočinku v krásném parku s bylinkovou zahrádkou a restaurací se vydáme do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• Schladming-Dachstein kartu (zahrnuje lanovky, vstupy, koupání viz text)
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.000 Kč
• 3× večeře 870 Kč

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000