crosssearch

Alpská tour II - Korutany, Julské Alpy, Dolomity, NP Vysoké Taury

Poznávací zájezdy, Rakousko

Pro značný zájem o poznávací zájezdy do Alp jsme pro Vás připravili zájezd Alpská tour II. Poznáte rakouskou oblast Korutany, slovinské Julské Alpy, oblast italských Dolomit a nejvyšší horu Rakouska Grossglockner v národním parku Vysoké Taury.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (út): Příjezd do rakouské oblasti KORUTANY. Výjezd do vysokohorského údolí MALTATAL. Na konci údolí se nachází přehrada, nad kterou se tyčí vyhlídková věž PANORAMATURM. Odtud jsou krásné pohledy na třítisícovky skupiny Ankogel Gruppe. Možnost krátké procházky podél přehrady. Procházka v údolí Malta podél říčky Malta kolem tůní a vodopádů (VODOPÁD MELNIK). Městečko GMUND, které si zachovalo středověký charakter. Pěkné náměstí je lemováno historickými domy v pastelových barvách. Prohlídka muzea Porsche, kde si můžete prohlédnout kus historie automobilismu.

3.den (st): Výjezd mýtnou silnicí k AICHINGERHÜTTE do skupiny VILLACHER ALPEN. Procházka směrem na DOBRATSCH. Výhledy na okolní horské skupiny. Přejezd k nejkrásnější rozhledně Korutan PYRAMIDENKOGEL, kde vás výtah dopraví na vyhlídkovou plošinu s nádherným rozhledem na oblast jezera WÖRTHER SEE. Vesnice MARIA WÖRTH s dominantou dvou středověkých kaplí malebně položená na poloostrově v jezeře Wöther see. Možnost vyhlídkové plavby po jezeře WÖTHER SEE.

4.den (čt): Tento den navštívíme JULSKÉ ALPY se svými vápencovými rozeklanými vrcholy a nádhernými jezery. OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.

5.den (pá): Přejezd do oblasti DOLOMIT. Jezero MISURINA, nad nímž se tyčí horské velikány včetně známého útvaru Tre Cime. CORTINA D´AMPEZZO – nejznámější horské středisko položené v srdci východní části Dolomit. Výjezd na sedlo PASSO FALZAREGO do výšky 2105 m, které se nachází pod masivem Le Tofane. Vyhlídka na skalnatou krajinu Dolomit. Dále jízda fascinující horskou krajinou tzv. „Velkou cestou Dolomit“ na ubytování.

6.den (so): Okruh kolem fascinujícího skalnatého masivu SELLA GRUPPE. Průsmyk PASSO PORDOI (2242 m) s výhledy na rozeklané vrcholky dolomitských velikánů a na nejvyšší vrchol Dolomit MARMOLADU (3342 m). V případě pěkného počasí výjezd lanovkou do výšky téměř 3000 m ze sedla Pordoi. Dále přes Arabbu a Passo Campolongo do CORVARY – krátká zastávka na procházku po horském středisku, pokračování vyhlídkovou cestou na PASSO SELLA (2244 m), které leží mezi mohutnými skalisky Langkofel a Sella Gruppe. Návštěva centra této oblasti městečka CANAZEI. Na závěr dne navštívíme oblast masivu ROSENGARTEN. Přes sedlo PASSO DI COSTALUNGA k jezeru LAGO DI CAREZZA. V zelených vodách tohoto jezera se nádherně odráží skalní stěny skupin Latemar a Rosengarten.

7.den (ne): Přejezd do Rakouska. Výjezd k nejvyšší hoře Rakouska GROSSGLOCKNERU (3797 m). Vysokohorská silnice Grossglocknerhochalpenstrasse v národním parku Vysoké Taury. Překrásné vyhlídky na okolní velehory a ledovce. Cestou několik zastávek. Dojezd k ledovci FRANZ-JOSEFSHÖHE, možnost sestoupit či sjet lanovkou k ledovci, pozorování ochočených svišťů. Odjezd do ČR. Příjezd v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000