crosssearch

V Zemi Mořeplavců

Poznávací zájezdy, Portugalsko

11 denní poznávací zájezd. Proplujte historií Portugalska! Navíc španělská Sevilla a Malága. Faro - Alentejo - Evora - Lisabon - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Estoril - Fatima - Tomar - Elvas - Merida - Sevilla - Malaga

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

11 denní poznávací zájezd. Proplujte historií Portugalska! Navíc španělská Sevilla a Malága. Faro - Alentejo - Evora - Lisabon - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Estoril - Fatima - Tomar - Elvas - Merida - Sevilla - Malaga

Program zájezdu

1. den: Praha - Faro - Odlet z České republiky, přílet do Fara,transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Faro - Volný den.

3. den: Faro - Alentejo - Po snídani odjezd směr sever přes oblast Alentejo, návštěva výrobny vína spojená s degustací, ubytování v regionu Alentejo.

4. den: Evora - Město Evora vás zajisté okouzlí svou více jak dvoutisíciletou historií. Je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO - uvidíte velkolepé kostely, historická náměstí a středověké uličky. Ubytování v Evoře.

5. den: Lisabon - Půldenní prohlídka Lisabonu s průvodcem. Prozkoumáte slavnou čtvrť Alfami, s maurskými úzkými uličkami, které se kroutí až na vrchol města, kde se vám naskytnou dech beroucí výhledy. Za vidění také stojí čtvrti Baixa a Chiado. Objednejte si malou kávu, tzv. bica a místní zákusek ,,pastel de nata" (koláčky plněné žloutkovým krémem). Ve čtvrti Belem je k vidění krásný Klášter řádu sv. Jeronýma, Belémská věž a Památník objevitelů. Ubytování v Lisabonu.

6. den: Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Estoril - Po snídani odjezd do městečka Sintra, které bylo po několik let letním sídlem portugalských králů. Doporučujeme navštívit Palacio Nacionál de Pena. Dále cesta pokračuje na nejzápadnější pevninský výběžek pevninské Evropy mys Roca (Cabo da Roca) a dále do Cascais. Obě místa jsou rybářské přístavy s několikaletou tradicí a rozvíjející se turistická letoviska. Cestou zpět do Lisabonu překročíme Estoril a lisabonské pobřeží. Večeře v typické Fado restauraci a ubytování v Lisabonu.

7. den: Fatima - Tomar - Elvas - Po snídani návštěva poutního místa Fatima. V roce 1917 se zde zjevila třem malým pastýřům Panna Marie. Další zastávka je město Tomar, kde se zrodil Templářský řád. Elvas je nejdůležitější pevností na portugalských hranicích, nejvíce opevněné město v Evropě, a z tohoto důvodu dříve přezdíváno Královnou hranic. Domy v Elvasu jsou největší" opevnění a stěn na světě, které jsou spojené s historickým městem, a patří do světového dědictví UNESCO. Ubytování v Elvasu.

8. den: Merida - Ráno odjezd do Meridy, která je součástí poutní stezky (Stříbrná stezka - Vía de La Plata) a také nádherným místem se zachovanými římskými památkami. Amfiteátr a chrám bohyně Diany dělají z bývalého hlavního města římské provincie Lusitania jedno z nejlépe zachovalých archeologických míst ve Španělsku a také je to důvodem zařazení na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování v Meridě.

9. den: Sevilla - Po snídani návštěva města Sevilla, parku Maria Luisa, náměstí Plaza de Espana, židovské čtvrti Santa Cruz, katedrály a paláce Alcazar, kde dříve sídlila královská rodina. Večeře formou tapas v doprovodu flamenga. Ubytování v hotelu v Seville.

10. den: Málaga - Po snídani odjezd od Málagy, odpoledne volný program. Ubytování v Málaze.

11. den: Málaga - Praha. Transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000