crosssearch

Trekking nejen po levádách

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Ponta do Sao Lourenco o Rabacal o Pico do Arieiro o Pico Ruivo o Caldeirao Verde o Santana o Ribeiro Frio o Portela

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Ponta do Sao Lourenco o Rabacal o Pico do Arieiro o Pico Ruivo o Caldeirao Verde o Santana o Ribeiro Frio o Portela

1. den: Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd na východ k nejkrásnějšímu útesu ostrova Ponta do Sao Lourenco, cestou zastávka na úžasné, mírně extrémní vyhlídce Pico do Facho. Trekking ke Casa do Sardinha – mezi překrásnými rozeklanými barevnými skalisky útesu (cca 7 km, 3 hod. – obtížnost mírná). Cestou zpět do Funchalu možnost koupání na písečné pláži Prainha. Nocleh.

3. den: Po snídani odjezd ke druhému nejvyššímu útesu v Evropě Cabo Girao, dále do hor – cestou zastávka na ochutnávku "Ponchi" (směsi rumu z cukrové třtiny, medu a citrónu), přes vyhlídku Encumeada a náhorní plošinu Paúl da Serra do Rabacalu – výchozího místa na pěší túru podél levády k "25 Fontens" a "Risco" vodopádům, zpět tunelem (cca 10 km, 3 hod. – obtížnost lehká). Odpoledne při cestě zpět do Funchalu možnost koupání na pláži v Calhetě.

4. den: Po snídani odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova – Pico do Arieiro 1818 m, horský trekking přes druhý nejvyšší vrchol Pico das Torres 1851 m na nejvyšší bod ostrova – Pico Ruivo 1862 m, konec túry v Achada do Teixera (cca 11 km, 5 hodin – obtížnost náročná). Návrat do Funchalu, nocleh.

5. den: Po snídani odjezd do Santany – prohlídka typických barevných domků se slaměnou střechou, pěší túra z Queimadas třetihorními lesy Laurissilva a mezi četnými vodopády do Caldeirao Verde – kouzelného místa s překrásným vodopádem (cca 13 km, 5 hodin – obtížnost mírná). Návrat do Funchalu, nocleh.

6. den: Po snídani odjezd do vesničky Camacha – zastávka ve výrobně proutěného zboží, dále ke pstruží farmě Ribeiro Frio – začátek pěší túry podél levády nádhernou přírodou na vyhlídku Portela (cca 12 km, 4 hodiny – obtížnost mírná). Cestou zpět do Funchalu možnost zastávky na Monte – prohlídka kostela, parku, jízda ve dřevěných saních babosas (není zahrnuto v ceně, cca 13 EUR). Nocleh.

7.-10. den: Individuální volno (možnost dalších fakultativních pěších túr po levádách, lodní výlety – katamaránem, replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, trajektem na ostrov Porto Santo, pronájem automobilu, návštěva botanických zahrad, památek či muzeí v hlavním městě Funchalu – informace u průvodce v místě).

11. den: Transfer na letiště, odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000