crosssearch

Severní a jižní Španělsko, Portugalsko

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Na našem zájezdu navštívíte nejvýznamnější poutní místo ve Francii Lurdy, historická města severního Španělska (Burgos, Leon), cíl svatojakubské cesty Santiago de Compostela s monumentální katedrálou. V Portugalsku pak projedete všemi významnými místy počínaje Portem na severu...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy, noční přejezd do Francie.

2.den (ne): Příjezd do Lurd. LURDY – věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou. Nocleh.

3.den (po): SAN SEBASTIAN - město filmových festivalů a nejkrásnějších pláží ve Španělsku. BURGOS - významné historické město na svatojakubské cestě, skvostná gotická katedrála. Nocleh.

4.den (út): LEÓN - starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou „leónská kráska", z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na svatojakubské cestě. Přejezd po Svatojakubské cestě do Santiago de Compostela na nocleh.

5.den (st): SANTIAGO DE COMPOSTELA - ve středověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, zdejší katedrála je architektonickým skvostem, postavená nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Přejezd do Portugalska. PORTO (UNESCO) - přístavní město rozložené na svazích nad řekou Douro proslulo bohatou dlaždicovou výzdobou azulejos a hlavně portským vínem, návštěva sklepů s portským. Nocleh ve Fátimě, příjezd v pozdních večerních hodinách.

6.den (čt): TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundovou s barevnou freskovou výzdobou a proslulým manuelským oknem. Klášter BATALHA (UNESCO) -skvost gotické architektury. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s románským klášterem Panny Marie. Nocleh.

7.den (pá): Jedno z nejkrásnějších starobylých malých historických portugalských měst ÓBIDOS – procházka po středověkých hradbách, bílé domy vyzdobené květinami. Rybářská vesnice NAZARÉ s krásnou dlouhou a širokou písčitou pláží ve velké zátoce (v případě pěkného počasí možnost koupání). Slavné poutní místo FÁTIMA s obrovským Santuáriem. Nocleh.

8.den (so): SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Nejzápadnější mys Evropy CABO DA ROCA. Začátek prohlídky LISABONU - historický BELÉM (UNESCO) se starobylým klášterem Jeronýmů, Belémskou věží a Památníkem objevitelů. Nocleh v oblasti Lisabonu.

9.den (ne): Dokončení prohlídky LISABONU - historické centrum města s rozlehlými náměstími, vyhlídka na starobylou čtvrť Alfama, středověký hrad, který byl sídlem portugalských králů, historické dopravní prostředky (tramvaje, pozemní lanovky a výtah od žáků G. Eiffela). ÉVORA - město pod patronací UNESCO je muzeem portugalské architektury. Nocleh na pobřeží Algarve.

10.den (po): Pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi zasazenými mezi rozeklanými skalisky. CABO DE SAO VICENTE - nejjihozápadnější výběžek Evropy, kde končí pevnina a začíná jen nekonečný oceán. LAGOS - centrum objevitelských plaveb ve středověku, zde se konal i historicky první trh s černými otroky. Návrat na ubytování, odpoledne volno na Algarve, možnost koupání.

11.den (út): Přejezd do SEVILLY (UNESCO) - prohlídka starobylé perly Andalusie s třetí největší katedrálou na světě, romantickým maurským Alcazárem, bílou židovskou čtvrtí s křivolakými uličkami. Nocleh u Algeciras.

12.den (st): Odpočinek u moře, koupání. Pro zájemce výlet na slavný GIBRALTAR – obrovská, strategicky položená Gibraltarská skála v úžině mezi Heraklovými sloupy, zajímavá krápníková jeskyně, botanická zahrada, jediná evropská kolonie opic v Evropě. Návrat na nocleh.

13.den (čt): Červená perla Andalusie – GRANADA (UNESCO) – nejdéle držená muslimská bašta na Pyrenejském poloostrově, kde se také dochovaly nádherné památky na toto slavné období – rozlehlý palácový komplex ALHAMBRA s letním palácovým sídlem a zahradami Generalife. Pozdě večer odjezd z Granady a noční přejezd.

14.den (pá): PEŇISCOLA – malebné letovisko s hradem na ostrohu vybíhajícím do moře. Dojezd na ubytování na Costa del Maresme.

15.den (so): Odpočinek na POBŘEŽÍ COSTA MARESME, možnost koupání nebo procházek. Odpoledne odjezd ze Španělska. Noční přejezd přes Francii a Německo.

16.den (ne): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000