crosssearch

Putování za poklady Portugalska a Španělska

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Lisabon - Sintra - Algarve - Palác Alhambra - Granada - Gibraltar - Malaga

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

Lisabon - Sintra - Algarve - Palác Alhambra - Granada - Gibraltar - Malaga

1. den
Odlet z Prahy/Vídně do Lisabonu. Po příletu krátká prohlídka města a transfer do hotelu, volný program. Fakultativně návštěva typického portugalského hudebního představení "Fado" s večeří.

2. den
Po snídani prohlídka LISABONU. Prohlédneme si starobylou čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma, věží Torre de Belem (památky UNESCO), hrad Castelo de Sao Jorge, nejkrásnější náměstí Lisabonu - náměstí Praca do Comercio, projedeme se podél řeky Tejo a symbolu města - mostu 25.dubna (2,2 km), zastavíme se u památníku portugalských mořeplavců Padrao dos Descobrimentos. Pak výlet do oblasti SINTRA s množstvím paláců různých historických období a stylů (UNESCO), která je nejnavštěvovanějším turistickým místem Portugalska. Návštěva romantického paláce Palácio da Pena (19. st.) nebo královského paláce Palácio Nacional de Sintra (15-16.st.). Uvidíme i pozůstatky maurského hradu. Odjezd k nejzápadnějšímu cípu kontinentální Evropy - mysu CABO DA ROCA s úchvatnou vyhlídkou na Atlantik. Poté se přesuneme do oblíbeného letoviska - pobřeží ALGARVE. Ubytování v hotelu, nocleh.

3. den
Po snídani půldenní výlet do Lagos a Sagres. LAGOS je nejnavštěvovanější pláží v zálivu Algarve, v minulosti byl důležitým přístavem spojeným s významnými námořními objevy a také centrem obchodu s otroky. Pevnost Forte da Ponte de Bandeira (17. stol .) chránila vstup do přístavu. SAGRES je městečko ležící na útesech proslulé pevností, kde sídlila první portugalská námořní akademie. Pár kilometrů od Sagres leží na útesech (ve výšce 75 m) mys CABO DE SAO VINCENTE (sv.Vincenta), který je nejzazší jihozápadní výspou evropské pevniny. Odjezd do Malagy, ubytování, nocleh.

4. den
Po snídani celodenní výlet do GRANADY a okolí. Úchvatný palácový komplex ALHAMBRA a zahrady GENERALIFE byly vytvářeny během 600 l. v maurském slohu s prvky evropského vlivu. Alhambra společně s Generalife a čtvrtí ALBAYZÍN jsou památkami UNESCO. Kolorit Granady vytvářejí typické domy Carmela de Granada, podzemní chodby, jeskyně a renesanční katedrála ze 16. století. Pěší prohlídka města a návrat do Malagy, nocleh.

5. den
Po snídani půldenní výlet na GIBRALTAR. Fakultativně možnost vyhlídkové jízdy se vstupem do jeskyně San Miguela a návštěvou jedinečné evropské opičí rezervace se značně odrzlými makaky nebo plavba lodí s pozorováním delfínů. Návrat do MALAGY. Pěší prohlídka města, nocleh.

6. den
Po snídani transfer na letiště v Malaze, odlet.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000