crosssearch

Portugalsko - země mořeplavců, vína a slunce

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Óbidos - Nazaré - Alcobaca - Batalha - Coimbra - Porto - Braga - Fátima - Tomar - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lisabon

Konečná cena za osobu od: 26 311 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Óbidos - Nazaré - Alcobaca - Batalha - Coimbra - Porto - Braga - Fátima - Tomar - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lisabon

Ubytování

Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možnost zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování

kontinenátlní snídaně a večeře

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování.
2. den: Po snídani opustíme Lisabon a naše cesty budou směřovat do středověké vesničky Óbido . Skrývá úzké uličky sestávající z bílých domečků s terakotovými střechami plné obchodů. V rybářské vesničce Nazaré se projdeme po místní pláži. Dále budeme pokračovat do městečka Alcobaca s největším kostelem v Portugalsku (UNESCO) a krásným cisterciáckým opatstvím. Den ukončíme v Batalhe návštěvou královského kláštera (UNESCO). Ubytování a večeře.
3. den: Snídaně. Coimbra – až do 13. století hlavní město země, rodiště 6 portugalských králů a kolébka vzdělání. Nachází se tu nejstarší univerzita v Portugalsku (druhá nejstarší na světě), na které vystudovali velikáni portugalské literatury. Prestiž univerzity sem dodnes přitahuje tisíce studentů, kteří z více než 80 tisíc obyvatel Coimbry tvoří jednu čtvrtinu. Coimbra je považována za nejromantičtější portugalské město, neboť strmé úbočí svahu při řece Mondego, na kterém se Coimbra rozprostírá, představovalo nejen strategicky výhodné místo, ale i malebnou kulisu k nejrůznějším příběhům vášní hodným Shakespearova pera. Pokračování naší výpravy směřuje do Porta, kde se ocitneme ve spleti úzkých klikatých uliček ve čtvrti Ribeira (UNESCO). Ubytování a večeře.
4. den: Snídaně. Porto – druhé největší město Portugalska, hlavní město provincie Douro, ve světě proslavené především portským vínem, které však není z Porta – vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převáženo do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícího s Portem, kde dozrává ve sklepech. Porto je krásné město, které si Vás získá kouzelnými uličkami, pozoruhodnou historií, množstvím památek i intenzivním nočním životem. Procházky po historické čtvrti Ribeira, po březích Doura až po jeho ústí do Atlantiku mají nezaměnitelnou atmosféru. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, až máte pocit, že musejí spadnout a gotický kostel Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Opouštíme Porto a za chvíli se ocitáme před branami středověké Bragy , zastavíme se na poutním místě Bom Jesus do Monte a den zakončíme ve vinných sklípcích cavas, kde dozrává pravé portské víno (ochutnávka). Návrat na ubytování. Večeře.
5. den: Snídaně, na cestě do Lisabonu se zastavíme v jednom z nejvýznamnějších poutnických míst křesťanského světa – Fátimě s velkou neobarokní bazilikou, postavenou na počest zjevení Panny Marie. Věže baziliky měří 65 m a náměstí je dvakrát větší než náměstí baziliky sv. Petra v Římě. Na hlavním oltáři je možné vidět vitráže s výjevy zjevení a obraz s poselstvími, které odevzdala Marie pastýřům při zjevení. Za zmínku stojí i monumentální varhany z roku 1952, které mají 12 tisíc píšťal. Dále budeme pokračovat do města Tomar , kde se nachází Convento de Cristo, hrad s klášterem z 12. století, který byl sídlem rytířů Kristova Řádu – památka, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Ubytování v Lisabonu. Večeře.
6. den: Snídaně, celodenní výlet do okolí Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylůb a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším městem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácia da pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury, dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. století. Vychutnáte si výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, Cabo da Roca a v rybářském městečku Cascais možná ochutnáte některou z místních rybích specialit. Seznámíme se s portugalskou obdobou Monte Carla – Estorilem. Návrat na ubytování a večeře. Fakultativně návštěva představení typického portugalského hudebního žánru – fado.
7. den: Snídaně. Lisabon – město, na které se dívá socha Krista (návštěva), přesná replika té slavnější v Riu de Janeiro. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodní, přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, to je starobylá čtvrť Belém s Klášterem Jeronýmů (vrchol manuelské architektury), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), hrad Castelo de Sao Jorge, odkud vedou uličky do nejstarší čtvrtě Alfami, založené Féničany a nakonec, když se vyvezeme železným výtahem elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eifella), starý Lisabon se nám ukáže jako na lani. Návrat na ubytování a večeře.
8. den: Snídaně, transfer na letiště v Lisabonu, odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000