crosssearch

Portugalsko, Španělsko

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si Portugalsko zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy, jejichž nádherné...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1.den (st): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (čt): BARCELONA (UNESCO) - metropole Katalánska s množstvím památek: Sagrada Familia, katedrála sv. Eulálie, gotická stará čtvrť, Rambla, Kolumbův památník a další. Noční přejezd do Andalusie.

3.den (pá): GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín). Nocleh.

4.den (so): CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: Mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem Alcazár v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Nocleh.

5.den (ne): GIBRALTAR - britská korunní koloŹnie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, krásné promenády a pláže. Nocleh.

6.den (po): Přejezd na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Nocleh.

7.den (út): LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti BELÉM (UNESCO) s nejvýznamnějšími památkami - Klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek Evropy. SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Nocleh.

8.den (st): TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundovou s barevnou freskovou výzdobou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s klášterem Panny Marie. FÁTIMA – slavné poutní místo. Nocleh.

9.den (čt): COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem Sv. kříže, univerzitou. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím – portské víno. Nocleh.

10.den (pá): Přejezd do Španělska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se Starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.

11.den (so): Monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.

12.den (ne): MADRID - hlavní město Španělska, KráŹlovský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Noční přejezd do Francie.

13.den (po): Prohlídka bývalého papežského města AVIGNON (UNESCO), ležícího na řece Rhoně, s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta. V červencovém termínu v případě pěkného počasí nebude zařazena prohlídka Avignonu, ale koupání na plážích u NARBONNE. Noční přejezd.

14.den (út): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000