crosssearch

Portugalsko - Algarve

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Během tohoto týdne poznáte všechny tváře krásného a dodnes málo poznaného nejjižnějšího regionu Portugalska - Algarve. Budeme procházet tajemným vnitrozemím, kde se dodnes udržují staré zvyky a tradice, seznámíte se s výrobou korku a výborných likérů. Na západním pobřeží...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Během tohoto týdne poznáte všechny tváře krásného a dodnes málo poznaného nejjižnějšího regionu Portugalska - Algarve. Budeme procházet tajemným vnitrozemím, kde se dodnes udržují staré zvyky a tradice, seznámíte se s výrobou korku a výborných likérů. Na západním pobřeží uvidíme z výšky rozeklaných skalisek jako na dlani rozlehlé panenské pláže Atlantického oceánu, majáky i větrné mlýny této výspy západní Evropy. Navštívíme přírodní parky a chráněné oblasti, bydlet budeme v hotýlku v bezprostřední blízkosti oceánu.

Program zájezdu

1.den (so):Přílet do Portugalska, do města FARA. Transfer na hotel, ubytování.
2.den (ne):Ráno odjezd do historického města SILVES s gotickou katedrálou a maurským hradem z červeného kamene, malebné městečko s úzkými uličkami a bílými domky, místní kavárničky, návštěva ranního trhu. Výjezd na nejvyšší horu Algarve FÓIU (903 m n. m.), odkud je krásný výhled na západní pobřeží Algarve, ochutnávka místních likérů (fíkový, mandlový, pomerančový atd.) a pálenky medronho. Oběd (v ceně) v rodinné restauraci v pohoří Monchique (místní speciality - sušená šunka presunto, olivy, pikantní kuře „frango piripiri“ připravované na teplém uhlí s pálivým algarvským kořením, domácí víno). Odpoledne lehká turistika v oblasti pohoří SERRA DE MONCHIQUE, úsek slavné cesty VIA ALGARVIANA, která spojuje východní cíp Algarve se západním a končí na mysu svatého Vincenta.
3.den (po):Dopoledne odjezd na západní pobřeží do chráněné oblasti COSTA VICENTINA, nenáročná túra podél skalnatého pobřeží s nádhernými výhledy na Atlantický oceán. Alternativa - koupání na PRAIA DO AMADO. Dále autobusem na MYS SVATÉHO VINCENTA. Odpoledne město LAGOS, kostel sv. Antonína a muzeum algarvského života, středověké hradby, první trh s otroky. Zastávka na PONTA DA PIEDADE, na místě proslaveném pískovcovými skalisky, jeskyněmi a průzračnou vodou. Fakultativní projížďka na lodičkách, vplouvání do jeskyní. V odpoledních hodinách návrat do hotelu.
4.den (út):Odpočinkový den u moře. Fakultativní výlet na loďkách na řece Arade s možností koupání v místě FONTES, které je lemováno nádhernou krajinou, skalisky, vesničkami, olivovníky a fíkovníky, vinicemi a pomerančovníky, pozorování ptactva - volavky a plameňáci. Návrat autobusem do hotelu.
5.den (st):Ráno odjezd do vnitrozemí Algarve, do městečka SÃO BRÁS DE ALPORTEL, muzeum zpracování korku, dále „CESTA ZA TAJEMSTVÍM KORKOVÝCH DUBŮ“, malé vesničky, jejichž život je spjat od dávných dob s výrobou korku, zastávka v pastelarii (kavárna/cukrárna) - místní likéry, zákusky a bylinný čaj, výrobna oblíbené pálenky medronho, setkání se staletými tradicemi místních obyvatel, krásnou přírodou. V odpoledních hodinách návrat do hotelu.
6.den (čt):Cesta podél okrově zbarvených skalisek v centrálním Algarve. Z městečka PORTIMÃO do městečka CARVOEIRO, bývalé rybářské vesničky, lze na kole nebo pěšky. V Carvoeiro skalní útvary ALGAR SECO, ochutnávka místní speciality, možnost koupání. V odpoledních hodinách návrat na hotel.
7.den (pá):Odpočinkový den u oceánu. Možnost fakultativního výletu lodí podél pobřeží.
8.den (so):Odlet do ČR z města FARA.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000