crosssearch

"Po hřebenech do oblak" - trekking plný adrenalinu

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Trasa zájezdu: Vereda do Larano o Penha da Aguia o Encumeada o Pico do Ruivo o Pico do Aireiro o Cristo Rei o Fonte do Bispo o Lamaceiros o Pico Grande o Boca dos Namorados

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Vereda do Larano o Penha da Aguia o Encumeada o Pico do Ruivo o Pico do Aireiro o Cristo Rei o Fonte do Bispo o Lamaceiros o Pico Grande o Boca dos Namorados

Program zájezdu

1.den
odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2.den
Vereda do Larano – kombinovaný výšlap, po úvodu na levádě Dos Marrocos výstup na útes na severovýchodním pobřeží, dále starou obchodní stezkou do Porto da Cruz, nádherné výhledy, úžasná příroda (středně náročné, nebezpečí závratí, 12 km, 3,5 hod.), přestávka na oběd či prohlídku v Porto da Cruz (palírna, možnost koupání), v případě zájmu výstup po skalní stezce a dál borovým a eukalyptovým lesem na pověstnou Orlí skálu - Penha da Águia s vrcholkem ve výšce 590 m (náročné, velké nebezpečí závratí, 3 km, 2,5 hod.).

3.den
Encumeada – Pico Ruivo – Pico do Aireiro – hřebenová túra, výchozí bod v horském sedle Encumeada (1007 m n. m.), po horské stezce s překrásnými výhledy na rozeklané vrcholy a hluboké propasti centrální části ostrova, vegetace vřesovců a hadinců, postupné přiblížení až k nejvyšším vrcholům Madeiry, výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo (1862 m n. m.), dále čedičovými skalami ale i tunely jedinečnou panoramatickou stezkou přes hlavní masiv až na Pico do Arieiro (náročné, nebezpečí závratí, 17 km, 7 hod., vstup 1,5 EUR).

4.den
Cristo Rei – Encumeada – trekking po levádách, které se táhnou na východ z náhorní planiny Paúl da Serra a procházejí odlehlými kouty a panenskou krajinou vysoko nad údolími, která padají k městům Calheta, Ponta do Sol a Ribeira Brava na jihu ostrova, řada vodopádů, krásné vyhlídky, na cestě čeká jeden z nejdelších madeirských průchozích tunelů (cca 40 min., lampu s sebou! – středně náročné, nebezpečí závratí, 10 km, 4,5 hod.)

5.den
Leváda da Ribeira da Janela – po dvouhodinovém sestupu unikátním třetihorním lesem Laurissilva z Fonte do Bispo se dostaneme na překrásnou levádu, která nás provede nejdelším madeirským údolím až do osady Lamaceiros na severozápadě ostrova. Na cestě nás čekají nedotčená příroda, hluboké kaňony i unikátními tunely (baterku s sebou), kde může voda téct nejenom shora, ale i tryskat ze stran (středně náročné, 20 km, 7 hod.). Na závěr zástavka v Porto Moniz – možnost koupání ve vyhlášených lávových bazénech (vstup 1,5 EUR).

6.den
Encumeada – Pico Grande – Boca dos Namorados – hřebenová túra, horská stezka nás povede eukalyptovými a borovými lesy mezi zelenými vršky a údolími až k Pico Grande – vrcholu o výšce naší Sněžky, poté budeme sestupovat po hřebenech a úbočích s krásnými výhledy na slavné Údolí jeptišek – Curral das Freiras a při dobré viditelnosti i s úchvatným pohledem na hlavní hřeben s nejvyššími kopci ostrova, v nižších partiích poznáme kaštanové lesy a typická terasová políčka (středně náročné, 14 km, 5 hod.) Fakultativně v podvečer odjezd trajektem na ostrov Porto Santo – nocleh.

7.den
individuální volno, pro účastníky fakultativního výletu na Porto Santo túry po ostrově: ráno Pico Branco – Terra Cha – příjemný trek se zeleným překvapením na jinak vyprahlém, kamenitém ostrově (7 km, 2,5 hod.), přes oběd Pico Juliana – Pico do Facho – Pico do Castelo – starými loveckými pěšinami k nejvyšším kopcům na ostrově, možnost vyšplhat na jejich skalnaté vrcholy, na závěr pohled na celý ostrov z Pico do Castelo (cca. 7 km, 3 hod.), odpolední koupání v útesech Porto das Salemas (záleží na přílivu/odlivu) nebo na pláži v Calhetě (pro neuchozené možnost výstupu na Pico Ana Ferreira, cca 1,5 hod.), večer návrat trajektem na Madeiru.

8.den
transfer na letiště, odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000