crosssearch

Perly Portugalska - Lisabon-Fatima-Porto

Poznávací zájezdy, Portugalsko

O Portugalsku se říká, že je to země, která se vyvíjela zády k Evropě, s pohledem upřeným k oceánským dálavám. Podmíněno je to jistě polohou na hranicích Evropy a tak i částečnou izolací od největšího dění na kontinentě. Vytvořila si tak ale svou jedinečnou atmosféru,...

Konečná cena za osobu od: 16 980 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha:

O Portugalsku se říká, že je to země, která se vyvíjela zády k Evropě, s pohledem upřeným k oceánským dálavám. Podmíněno je to jistě polohou na hranicích Evropy a tak i částečnou izolací od největšího dění na kontinentě. Vytvořila si tak ale svou jedinečnou atmosféru, spojující pohostinnost, ducha melancholie saudade, tradici a zároveň originalitu v jednoduchých věcech, klid, který nezná shon, hluk a zmechanizovanou uniformitu dnešní Evropy. Poznejte tedy rozhraní dvou světů - nohama zůstaňte na důvěrně známém světadílu, myšlenky však nechte brouzdat někde v oblacích, tam, kde končí země a je slyšet a cítit oceán. Během poznávacího zájezdu budete mít možnost navštívit místa jako Fátima, hlavní město Lisabon, Coimbru, Porto a Aveiro.

Program zájezdu:

1. den: přílet do Lisabonu:

Přílet do Lisabonu, po přivítání delegátem na letišti následuje transfer do hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o programu zájezdu.

Přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

2. den: město Fátima:

Po snídani v hotelu se vydáme na pěší procházku městem Fátima, které je jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Navštívíme Svatyni Fátimy, známou též pod názvem Basilika Panny Marie Fátimské. Basiliku si prohlídneme a dozvíme se podrobnosti o zjevení Panny Marie. Prohlídneme si sochu Panny Marie a další památky tohoto komplexu. Poté se vydáme kolem pobřeží oceánu do rybářského městečka Nazaré. Užijeme si nádherných výhledů na městečko a oceán z vrcholků zdejších útesů. Pokračujeme do romantické starobylé vesničky Óbidos, která je známá zachovalým středověkým hradem, opevněním a vynikajícím cherry likérem.

Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

3. den: hlavní město Lisabon:

Snídaně na hotelu. Dnes se podíváme do hlavního města Portugalska, do unikátního města na konci Evropy a na začátku Atlantského oceánu, do Lisabonu. Pohlídneme si staré město s nádhernými třídami a náměstími a nejstarší čtvrť města Alfamu s křivolakými uličkami, kterými prolézají historické tramvaje. Poté navštívíme čtvrt Belém, kde se nachází dvě vyhlášené památky UNESCO - klášter Sv. Jeronýma a Belémská věž. Na závěr se projdeme po nábřeží řeky Tejo, kde se nám naskytne nádherné panorama na Památník objevitelů a monumentální Most 25. Dubna. Poté návrat do hotelu.

Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

4. den: Coimbra:

Dnes po snídani máme na programu návštěvu starobylého města Coimbra, které se nachází v centrální části státu na březích řeky Mondego. Ve městě sídlí nejstarší universita portugalsky mluvícího světa, jež byla založená již v roce 1920 a spolu s pozoruhodnou barokní knihovnou je zapsána mezi světové památky UNESCO. Universitu s knihovnou si pohlídneme. Celé město má díky své dlouholeté universitní tradicí neopakovatelnou atmosféru. V malých uličkách starého města se nachází koleje a bezpočet hospůdek a barů, kde se setkávají mladí studenti a zpívají zdejší typické melancholické písně zvané ,,fado". Prohlídneme si katedrálu Sv. Kláry, kde je umístněná hrobka královny Isabel. Poté návrat do hotelu.

Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

5. den: Porto:

Snídaně a poté se vydáme na cestu malebnou krajinou do druhého největšího města Portugalska - Porta. Během panoramatické prohlídky města si užijeme pozoruhodné výhledy na staré historické centrum zvané Ribeira, které se týčí nad údolím řeky Duroro a vytváří tak neopakovatelný kolorit tohoto města. Navštívíme nejhezčí památky města, jako katedrálu a starý Bursovní palác. Celé centrum města je zapsané v světovém dědictví UNESCO. Návštěva Porta by nebyla kompletní, aniž bychom neochutnali vynikající portské víno, které je celosvětovým vývozním artiklem z této oblasti.

Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

6. den: Aveiro / Costa Nova:

Po snídani v hotelu se vydáme na sever krajiny, kde navštívíme jedno z nejdůležitějších měst Portugalska - Aveiro. Město je známe svojí moderní universitou, moderními technologickými podniky, důležitým dopravním přístavem, ale naleznete zde i množství historických památek, muzeí a hezkou pláž. Město je protkané vodními kanály a je známe jako portugalské Benátky. Historické centrum města si prohlídneme a budeme mít možnost vychutnat skvělou středomořskou atmosféru. U města se rozkládá nádherná a rozsáhlá pláž s bílým pískem nazývaná Costa Nova Beach. I když voda je zde většinou poměrně studená, zdejší klid a nádherné přírodní prostředí je mezi místními i turisty velmi ceněno. Poté návrat do hotelu.

Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

7. den: Volný den nebo možnost účasti na dalším výletu:

Individuální volno, které je možno využít k odpočinku na hotelu nebo možnost účasti na dalším výletu. Výlet bude upřesněn na místě delegátem. Orientační cena výletu 49,- Eur. .

Večeře a přenocování v 3* - 4* hotelu v oblasti Fátima.

8. den: Návrat domů:

Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Lisabonu a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Vybavení Hotelu:

Ubytování: hotel 3* nebo hotel 4*.

Příklady hotelů:

Hotel Fatima 3*, Hotel Avenida de Fatima 4* (město Fatima), hotel Cristal 3* (Caldas da Rainha) - hotely s dlouhou tradicí se nachází v centru měst Fatima nebo Caldas da Rainha nedaleko památek. Poblíž jsou restaurace i menší nákupní možnosti. Hotely disponují recepcí s lobby barem, restaurací, obchodem se suvenýry, wifi připojením k internetu (ve společných prostorách hotelu).

Ubytování během zájezdu je zajištěno v 1 z uvedených hotelů nebo v podobném hotelu kategorie 3* - 4*.

Vybavení pokoje:

Standardní pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV se SAT, telefonem, minibarem (za poplatek), koupelnou s toaletou a fénem.

Stravování:

POLOPENZE - snídaně a večeře formou bufetu nebo výběrem z menu. Nápoje u večeře jsou za poplatek.

Služby za poplatek:

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,- Kč / os. / pobyt

Fakultativně na místě:

Programový balíček výletů za 139 Eur (platba na místě u delegáta):

- výlet Fátima + Nazaré + Óbidos (2. den)

- výlet do Lisabonu (3. den)

- výlet do Coimbry (4. den)

- výlet do Porta (5. den)

- výlet do Aveira a na pláž Costa Nova (6. den)

- všechny vstupy do navštívených objektů a památek

- výklad průvodců

Poznámka:

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!

- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.

- Konkrétní jména hotelů budou sděleny na místě delegátem.

- Jednotlivé výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdů. Výlety jsou obsaženy v programovém balíčku.

- Fotografie hotelů a ubytování uvedené u nabídky jsou ilustrační.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000