crosssearch

Lisabon - Perla Portugalska

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Lisabon je považován za jednu z nejkrásnějších metropolí Evropy. Rozkládá se na sedmi pahorcích podél řeky Tejo a patří k městům, která lze poznávat pěšky. Stará část města je kombinací maursko-středověké zástavby, pro které je typická sevřenost uliček, staré hospůdky,...

Konečná cena za osobu od: 13 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Lisabon je považován za jednu z nejkrásnějších metropolí Evropy. Rozkládá se na sedmi pahorcích podél řeky Tejo a patří k městům, která lze poznávat pěšky. Stará část města je kombinací maursko-středověké zástavby, pro které je typická sevřenost uliček, staré hospůdky, barevná výzdoba. Druhou tváří města je moderní, hrdá architektura, jejímiž hrdými zástupci jsou dvě ,,nej" stavby - futuristická budova největšího evropského oceanária a17 kmdlouhý nejdelší evropský most přes široký záliv řeky Tejo. A když vás chození po městě unaví, tak můžete relaxovat na pobřežní promenádě nebo se nad ní projet kruhovou lanovkou.

Popis okruhu

1.DEN – odlet z Prahy do Lisabonu, transfer z letiště, ubytování, volno.

2.DEN – po snídani městskou dopravou do centra, pěší procházka města s průvodcem. Prohlídka nejstarší čtvrti Alfama, jejich typických křivolakých uliček, domů s balkony a výzdobou malovanými kachlíky. Atmosféra této části města je opravdu autentická, protože její domy jako jedny z mála přečkaly zemětřesení v roce 1755. Výjezd k zříceninám románského hradu sv. Jiří proslulou turistickou tramvají č. 28. Odtud se naskytnou překrásné výhledy na město, včetně pohledu na nejdelší most. Odpoledne Belémská věž, symbol všech mořeplavců, kteří se u ní loučili před každou svojí cestou. A klášter Sv. Jeronýma, od roku 1983 pod patronací UNESCO.
Večer – fakultativní možnost typické místní večeře za doprovodu hudby fado včetně dopravy.

3.DEN – po snídani volno, Fakultativní celodenní průvodcovaný výlet autobusem - klášter Batalha, příklad pozdní gotické architektury v Portugalsku. Prohlídka. pokračování do Nazaré, malebné vesničky na pobřeží, známé typickými obleky místních rybářů. Oběd. Pokračování do města Alcobaca, jehož dominantou je klášter Sv. Bernarda. Ten dal postavit první portugalský král na počest vyhnání Maurů roku 1147. Na závěr návštěva města Óbidos, typického středověkého města, které dostala královna v minulosti jako svatební dar.

4.DEN – po snídani transfer na letiště, odlet z Lisabonu do Prahy.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha-Lisabon-Praha včetně všech příplatků
- transfer letiště-hotel-letiště
- 3 noci v hotelu 3* se snídaní
- česky mluvícího průvodce CK

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- jízdné na místní dopravu
- individuální vstupy v Lisabonu

Poznámka

MINIMÁLNÍ počet účastníků: 16.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000