crosssearch

Ubytování: Ubytování je zajištěno v Lisabonu, hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě zájmu o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj. Stravování: Snídaně kontinentální....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v Lisabonu, hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě zájmu o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Stravování:
Snídaně kontinentální.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování. Informační schůzka - možnost zakoupit večeři s fado. Odpoledne volný čas k návštěvě Lisabonského oceonária (fakultativně), které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě.
2. den: V brzkých ranních hodinách odjezd do Porta, panoramatická prohlídka města a následně návštěva nejzajímavějších památek, katedrala Sé, která je již od 12. století, vlakové nádraží Sao Bento, které je zcela vyzdobeno typickými kachličkami azulejos, hlavní ulice Dos Aliados, nejvyšší budovu města věž Dos Clerigos z 18. stol., s výhledem na celé město nebo například kostel sv. Františka, na jehož výzdobu bylo použito několik set kilo brazilského zlata a je tak nejbohatším kostelem ve městě.  V době oběda se přesuneme k řece Douru, do části, která se nazývá Ribeira, která je tak malebná, že je dokonce zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Barevné domečky podél řeky, prádlo plápolající ve větru, malé kavárničky a restaurace, živá hudba, výhled na mosty přes Douru, to vše vytváří nezapomenutelnou atmosféru, která vás zcela strhne. Ribeira je také vhodným místem, kde můžete ochutnat typickou místní specialitu s názvem francezinha. Na druhé straně břehu leží obec Vila Nova de Gaia, kde jsou sklepy, ve kterých se uchovává slavné portské víno s ochutnávkou na programu. V odpoledních hodinách odjezd přes mosty přes řeku Douru, které tvoří dominantu města. Návrat na ubytování.
3. den: Po snídani odjezd do čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Belémská věž je bránou do Lisabonu a symbol města, památník objevitelů připomíná významné osobnosti Portugalska 16. stol. a klášter a kostel Jeronýmů je spojen s osobností Vasco de Gamy a ukázkou překrásné manuelské architektury. V Belému je také nutné ochutnat typické lisabonské dortíky – pasteis do Belem, které se zde pečou již od roku 1837, mají tedy dlouhou tradici a nesmírnou oblibu. Prohlídku historického centra začneme na náměstí Rossio, odkud se vydáme za poznáním. Výtah Gloria směřuje do historické čtvrti Bairro Alto, výtah Santa Justa do čtvrti Chiado a historická tramvaj číslo 12 slibuje projížďku časem jednou z nejstarších a nejmalebnějších lisabonských čtvrtí - Alfamou, která je známa svými nádhernými vyhlídkami, nejstarší lisabonskou katedrálou a hudebním stylem fado. Oběd je možno zajistit v tradičním portugalském stylu v malé restauraci v historickém centru, kde připravují portugalské národní jídlo - tresku na 365 způsobů. Odpoledne volné. Návrat na ubytování.
4. den: Půldenní fakultativní výlet Sintra/Cabo da Roca - po snídani odjezd do pohádkového městečka Sintra, které se nachází uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra da Sintra a bylo oblíbeným letním útočištěm portugalských králů. Významnou památkou je Královský palác, který je specifický svými obrovskými komíny a kachličkovou výzdobou. Nalezneme zde jedny z nejstarších kachliček – azulejos v Portugalsku. Typickým pamlskem, který musí každý návštěvník Sintry ochutnat jsou dortíky z kozího sýru. Po prohlídce malebné Sintry následuje zastávka na konci světa, na mysu Cabo da Roca - nejzápadnějším pevninském výběžku kontinentální Evropy, který stráží maják z 18. stol. a ční se na skále 140 m vysoko nad oceánem. Zdejší výhledy na oceán jsou přímo omračující. Odpoledne volno v Lisabonu na nákupy. Návrat na ubytování.
5. den: Snídaně, v poledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000