crosssearch

Grand tour Madeirou

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Trasa zájezdu: Funchal o Porto Moniz o Prazeres o Ponta do Pargo o Pico do Arieiro o Santana

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Funchal o Porto Moniz o Prazeres o Ponta do Pargo o Pico do Arieiro o Santana

Program zájezdu

1.den
odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2.den
po snídani prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města s návštěvou katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, výrobny krajek s ochutnávkou vína Madeira, přejezd do Botanické zahrady (vstupné v ceně) s překrásnými dřevinami a rostlinami, ptačí voliérou v jižní části zahrady. Nocleh.

3.den
po snídani odjezd na vyhlídku Pico da Torre s krásným výhledem na rybářskou vesničku Camara do Lobos a Funchal, přejezd mezi vinicemi a banánovými plantážemi na druhý největší útes v Evropě Cabo Girao, přes Ribeiru Brava do horských masivů na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, silnicí mezi třetihorními lesy na severní pobřeží do Sao Vincente, dále starou silnicí vytesanou v útesu do Porto Moniz – zastávka na koupání v přírodních lávových bazénech (1,5–2 hod., vstupné cca 2-3 EUR), návrat přes náhorní plošinu Paul da Serra pod Encu­meadu – do Bica da Cana, s možností krátké procházky na vyhlídku – společná večeře v přírodě – typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu) s brambory, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem. Po večeři návrat do Funchalu. Nocleh.

4.den
po snídani odjezd na pěší túru podél levády Boa Morte – Eira do Mourao (cca 6–7 km/2–2,5 hod.), kouzelnou přírodou, nádhernými výhledy přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka), do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži, návrat do Funchalu. Nocleh.

5.den
po snídani odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v 1818 m nad mořem, přejezd třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – krátká procházka na vyhlídku Balcoes, dále přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou – prohlídka, odjezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka na koupání na písečné pláži Prainha. Nocleh.

6.den
po snídani odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – rezidenční části nad hlavním městem, prohlídka kostela, parku, možnost fakultativně jízdy v unikátních dřevěných saních babosas, 4 km za běžného provozu (není zahrnuto v ceně, cena cca 10 EUR/os.). Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad (vstupné cca 12 EUR), lanovkou zpět do Funchalu (cca 12 EUR) nebo návštěva muzeí či parků ve městě.

7.den
individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěvu dalších zahrad a parků, lodní výlety – replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).

8.den
transfer na letiště, odlet do ČR.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000