crosssearch

Fly and Drive Portugalskem

Poznávací zájezdy, Portugalsko

1. den - Porto Přílet do Porta, vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu Vila Gale Porto **** , kde máte zajištěno ubytování na 2 noci se snídaní. Porto - nejvýznamnější město země se rozkládá v blízkosti ústí řeky Douro. Za návštěvu stojí...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den - Porto
Přílet do Porta, vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu Vila Gale Porto **** , kde máte zajištěno ubytování na 2 noci se snídaní.

Porto - nejvýznamnější město země se rozkládá v blízkosti ústí řeky Douro. Za návštěvu stojí zcela jistě centrum města s náměstím Svobody, radnice, železniční stanice Sao Bento, kostel Igreja dos Clérigos, městská čtvrť Barrero, Burzovní palác, monumentální most Ponte dom Luis I, universita či krásné parky. Náš tip: navštivte sklípek s portským vínem, návštěva s ochutnávkou je vždy zdarma.

2. den – Porto / Braga / Guimarăes
Během pobytu v Portu Vám doporučujeme navštívit Bragu, nejvýznamnější náboženské centrum země. Na kopci 5 km nad městem se nachází poutní místo kostel Bom Jesus do Monte, kam vede i historická lanovka. Za návštěvu stojí palác Biscanhios s přilehlými zahradami, muzeem a římskými fontánami. Ve městě se nachází řada jiných významných historických staveb především religiozního charakteru. Pokud byste byli unaveni z památek, vychutnejte si jen procházku po malebných uličkách historického centra města či v městských parcích.

Guimarăes – další z historicky významných středisek Portugalska, jehož centrum města bylo pro svou hodnotu zapsáno na Seznam světového dědictví. Ve městě se nachází románský hrad z 10. st. a nedaleko můžete navštívit kapli Capela Săo Miguel do Castelo, kde byl na začátku 12. st. pokřtěn první portugalský král Alfons I., který přímo z Guimarăes pocházel. Doporučujeme rovněž procházku v tradičních úzkých uličkách centra města.

3. den – Aveiro / Coimbra
Odjezd do Coimbry, cestou návštěva Aveira - města plného historických památek, které je protkáno sítí kanálů (náš tip - doplujte až do centra na tradiční loďce Moliceiro). Coimbra - rozkládá se na kopci nad řekou Mondego, v roce 1308 sem bylo přeneseno sídlo university, kterou založil král Dinis již v roce 1290, a tak se město stalo ve své době střediskem vzdělanosti a umění. Najdete zde velké množství památek (katedrálu Sé Velha, kostel Sv. Jakuba, klášter Sv. Kříže, klášter Sv. Kláry, Almedina brána, Vila Slzí atd.), botanickou zahradu a další spoustu zajímavostí. Ubytování v hotelu Vila Gale Coimbra ****

4. den – Fatima / Tomar / Lisabon
Přejezd do Lisabonu se zastávkou ve Fatimě, která proslula jako katolické poutní místo, kde se 3 malým pasáčkům zjevila Panna Marie. Další zastávkou je Tomar, jemuž vévodí hrad Convento do Cristo, který byl založen velmistrem portugalských templářů. Najdete zde také staré město, mnoho krásných kostelů z různých historických epoch a rozlehlý park, kterým protéká řeka Nabao. Příjezd do Lisabonu a ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Vila Gale Opera ****

5. den – Lisabon
Prohlídka nejvýznamnějších památek (Belémská věž, klášter Jeronýmů, Památník mořeplavců, pevnost nad městem atd.). Doporučujeme taktéž návštěvu areálu EXPO s ocenáriem. Náš tip: večer návštěva místních hospůdek s tradiční kuchyní, skvělým vínem a folklórním programem (tklivé písně fado).

6. den – Sintra / Cabo da Roca / Estoril
Během přejezdu do Estorilu doporučujeme návštěvu Sintry – jedné z nejvýznamnějších památkových oblastí Portugalska, kde se dodnes dochovala řada staveb postavených ve 12. st. Mezi nejdůležitější památky města se řadí Palácio Nacional de Sintra - palác s prvky gotického, manuelského a maurského stylu, který byl od 15. až do 19. stoetí téměř nepřetržitě obýván královskou rodinou. Palácio Nacional da Pena – jedna z největších romantických staveb 19. st. na světě vůbec a další paláce jako Monserrate, Quinta da Regaleira či Palácio de Seteais.

Zastávka u Cabo da Roca – nejzápadnějšího mysu evropské pevniny a dojezd do Estorilu, kde máte zajištěno ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Vila Gale Estoril ****

7. den – Estoril
Pobřežní letovisko Estoril nedaleko Lisabonu je známé svými upravenými plážemi. Je vhodné především k odpočinku u moře s možností výletů do okolí. Konají se zde tenisové turnaje či na zdejším závodním okruhu motocyklové závody. Estoril je známý i díky konání Filmového Festivalu a svým kasinem – největším v Evropě.

8. den
Ráno navrácení vozu na letišti v Lisabonu, odlet zpět do ČR.Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000