crosssearch

Čarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Algarve o Lisabon o Faro o Tavira o Lagos o Sagres o Sevilla o Monchique o Silves o Algarve

Konečná cena za osobu od: 30 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Algarve o Lisabon o Faro o Tavira o Lagos o Sagres o Sevilla o Monchique o Silves o Algarve

Program

1.den:
odlet z Prahy do Fara , transfer do hotelu 4* na pobřeží Algarve, večeře, nocleh.

2.den:
po snídani odjezd do Lisabonu , celodenní výlet za poznáním hlavního města Portugalska. Návštěva hradu Sv. Jiří a jeho okolní čtvrť Alfama , nejstarší lisabonskou čtvrť, plnou úzkých uliček, domů s balkony a kachlíkovou výzdobou, bílými zdmi. Návštěva tradiční nákupní čtvrtě ve městě. Katedrála Se, Diamantový dům - stavební kuriozita. Rozhledna Sv. Lucie, chrám Sv. Vicente de Fora. V Lisabonu bude i volný čas např. k návštěvě krásného Oceánia - největšího akvária v Evropě. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3.den:
po snídani, celodenní výlet do měst Faro a  Tavira . Ve Faru uvidíme historické centrum opevněné z části starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila . Projdete dalším obloukem Arco do Repouso, zde se nachází kostel Sao Francisco (Sv. Františka) z 18. století. Krásná je katedrála (Sé) kostel vybudovaný na místě původní mešity. Ve Faru je muzeum Marítimo (námořní). Odpoledne se vydáme do Taviry , vesnice, které se říká Benátky Algarve a patří mezi nejmalebnější v regionu. Historické kostely s filigránskými balkony. Leží na březích řeky Gilao, zde je most římského původu. Nejhezčí pohled na město je z hradby maurského hradu ve staré arabské čtvrti Castelo do Tavira . Dominantou města je kostel Santa Maria do Castlo a za zhlédnutí stojí i augistiniánský klášter Nossa Senhora da Graca. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4.den:
po snídani, celodenní výlet do Lagos a  Sagres . Lagos , přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů ­Algarve , nedaleko Rua do Castelo dos Governadores je zachovalá část opevnění. Město tvoří převážně budovy z 18. a 19. století, protože v roce 1755bylo toto město zcela zničeno zemětřesením. Ve městě je moderní přístav, kostel Sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce, místo, kde se konal první trh s ­otroky, pevnost Forte Ponta da Bandeira a další památky. Nedaleko je známý mys Cabo de Sao Vicente (60m vysoké útesy) - nejjihozápadnější mys Evropy, tzv. konec světa. Sagres leží v nádherném zálivu, jezdí se odtud na výlety ke krásným plážím, spatříte nádherné scenérie. Fortaleza de Sagres - mýtická škola portugalských námořníků v 15. století. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5.den:
po snídani, celodenní výlet do Sevilly , kterému se říká hlavní město španělské Andalusie . Katedrála, La Giralda, Zlatá věž, čtvrť Santa Cruz, maurský palác Alcázar, to je zde k vidění. V podvečerních hodinách návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6.den:
po snídani celodenní výlet do Monchique a  Silves . středověké město Silves je známé svým maurským hradem s "červenými hradbami", které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharbu. Castelo de Silves je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Za shlédnutí stojí místní gotická katedrála. Monchique je městečko proslulé výhledem do okolí a svými dřevěnými řemeslnými výrobky. Ve městě je kostel Igreja Matriz, nad městem jsou ruiny kláštera Nossa Senhora do Deserto. Před návratem do hotelu vyjedeme na vyhlídku Foia , nejvyšší místo Algarve, odkud bude nádherný výhled na celé okolí. Večeře, nocleh.

7.den:
snídaně. Celodenní volno na pobřeží Atlantického oceánu, možnosti koupání. Fakultativně - celodenní výlet do typických rybářských vesnic - Alte, Querenca, Loule . Večeře. Nocleh.

8.den:
po snídani, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000