crosssearch

Azorské Ostrovy - Trekking Po Ostrově St. Miguel

Poznávací zájezdy, Portugalsko

Program zájezdu 1. den: přílet na o. St. Miguel, transfer do hotelu, nocleh. 2. den: trekking k Sete Cidades (cca 11 km/3 hod., obtížnost lehká), trasa začíná u Mata do Canário, sestupuje u aquaduktu a pokračuje k Muro das Nove Janelas,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

přílet na o. St. Miguel, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

trekking k Sete Cidades (cca 11 km/3 hod., obtížnost lehká), trasa začíná u Mata do Canário, sestupuje u aquaduktu a pokračuje k  Muro das Nove Janelas, dále po nezpevněné stezce k nejvyššímu bodu severního svahu nad Sete Cidades "modrým jezerem", během túry (vedené zónou klasifikovanou jako chráněná krajinná oblast) nádherné výhledy na jezero, zakončení u farnosti v Sete Cidades. V odpoledních hodinách možnost koupání v horkých pramenech, které ústí do Atlantiku na severovýchodním pobřeží (vstupné není v ceně). Nocleh.

3. den:

trekking k Lagoa di Fogo (cca 12 km/4 hod., obtížnost střední), začíná v zóně pastviny, trasa vedoucí k vodní nádrži, dále zalesněnou krajinou s eukalypty, akáciemi, liliemi až k levádě (zavlažovacímu kanálu), podél které trasa pokračuje dále cca 2 hod. (může být místy bahnitá), lemovaná četnými endemickými rostlinami, krásnými výhledy na jižní pobřeží ostrova, na konci levády se otevře prostor lemovaný vysokými svahy směrem k břehům jezera Lagoa di Fogo. Zpět stejnou trasou, která je vedena krajinou hodnocenou jako přírodní rezervace. V odpoledních hodinách Caldeira Velha - možnost koupání v horkých pramenech mezi stromovitými kapradinami (vstupné není v ceně). Nocleh.

4.den:

 trekking Furnas (cca 9 km/2,5-3 hod., obtížnost lehká), trasa začíná a končí u městečka Furnas. Začátek túry v Bicas Tres - dále směrem na Lagoa das Furnas - značením ke Caldeiras da Lagoa, stezka podél jezera, cca po 3 km poustevna Nossa Senhora das Vitórias. Dále cca 1,5 km podél okraje kameny zpevněné regionální silnice k odbočce vedoucí dolů do města Furnas. Návštěva věhlasného parku Terra Nostra s možností koupání v horských pramenech, možnost ochutnání místní speciality "Cozido" (pokrm vařený přímo v zemi, směs masa, brambor a zeleniny) - není v ceně. Nocleh.

5. den:

trekking Faial de Terra - Salto do Prego (cca 5 km/2,5 hod., obtížnost střední). Trasa začíná a končí v lokalitě Faial da Terra k nádhernému vodopádu Salto do Prego, kde dominují akácie. Cestou zpět k Faial de Terra - odbočkou k malé vesničce "Sanguinho" s cca 20 domky. Nocleh.

6. den:

okružní túra z Lomba da Fazenda  (cca 7 km/2,5 hod., obtížnost lehká), trasa začíná u kostela místní farnosti a vede řadou zajímavých míst vč. parku s endemickými druhy rostlin a starých vodních mlýnů, přes oblasti japonského červeného cedru a akácií, směrem na městečko Nordeste, dále k Boca da Ribeira - ústí potoka. Po svahu nahoru na vrchol, odkud cesta pokračuje podél pastvin, mírně klesající k pobřeží do parku endemických rostlin Pelado - nádherný výhled z pozorovatelny s výhledem na pobřeží, pokračování podél pobřeží do Lomba da Fazenda. Nocleh.

7. den:

individuální volno - možnost zapůjčení automobilu, prohlídky města Ponta Delgada, fakultativně vyjížďka lodí na pozorování velryb apod.

8. den: 

transfer na letiště, odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000