crosssearch

Wroclaw, lázně a skvosty Kladského podhůří

Poznávací zájezdy, Polsko

KUDOWA ZDRÓJ - CZERMNA - STOLOVÉ HORY - VAMBEŘICE - POLANICA ZDRÓJ - SVIDNICE (UNESCO) - WROCŁAW (UNESCO) - OSÓWKA - KSIĄŻ - DUSZNIKI ZDRÓJ - KLADSKO - MEZIHOŘÍ - VODOPÁD WILCZKA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

KUDOWA ZDRÓJ - CZERMNA - STOLOVÉ HORY - VAMBEŘICE - POLANICA ZDRÓJ - SVIDNICE (UNESCO) - WROCŁAW (UNESCO) - OSÓWKA - KSIĄŻ - DUSZNIKI ZDRÓJ - KLADSKO - MEZIHOŘÍ - VODOPÁD WILCZKA

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Svitav, České Třebové (další nástupní místa : Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč) do slavné Kladské lázeňské oblasti. Zastavíme se v Kudowe Zdróji a v kaplicce v Czermne si prohlédneme interiér vyložený tisíci lebkami a jinými kostmi, který nám připomene oběti třicetileté války a morových epidemií. Poté zamíříme do nedalekého labyrintu bizarních skalisek národního parku Stolové hory. Zdoláme nejkrásnější skaliska lokality Velká Hejšovina, v Peklíčku zkontrolujeme sněhovou pokrývku, propleteme se skalním labyrintem a na závěr budeme odměněni nádhernou vyhlídkou na okouzlující panorama Krkonoš. Ve Vambericích navštívíme mariánskou poutní baziliku s neobvyklou elipsovitou lodí, s ohromnou kalvárií se 130 zastaveními a pohyblivými jesličkami s 800 figurkami. Zbytek dne strávíme individuálními procházkami, relaxací, či popíjením léčivých minerálních vod v lázních Polanica Zdrój. Ubytování.

2. den:

Po snídani bude naší první zastávkou navenek skromný, uvnitř přepychově zdobený evangelický kostel ve Svidnici (UNESCO), který je největším dřevěným kostelem v Evropě. Pokračovat budeme do Wrocławi (Vratislavi), univerzitního města nazývaného Městem sta mostů, jenž se rozkládá na ostrovech tvořených Odrou a jejími přítoky. Uvidíme radnici z 15. století, měšťanské domy a kostel sv. Alžběty. Zavítáme k univerzitě s Aulou Leopoldina a na Tumský ostrov s řadou sakrálních staveb. Ve volném čase se zájemci mohou podívat také na tzv. Racławicka panorama gigantický obraz slavné polské bitvy ukrytý v rotundě.Nenecháme si ujít také návštěvu Lidové haly (UNESCO), jedné z prvních železobetonových konstrukcí na světě vůbec. Hala stojí na okraji největšího městského parku, ve kterém se nachází Japonská zahrada s atraktivními vodními kaskádami ženskou a mužskou. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme do Sovích hor do posledního, hlavního a zároveň nejrozsáhlejšího, i když nedokončeného, díla Adolfa Hitlera v Dolním Slezsku do komplexu Osówka. Pozůstatky tohoto podzemního projektu třetí říše jsou dodnes opředeny tajemstvím podle názoru některých to mělo být tajné Hitlerovo sídlo a jiní tvrdí, že se zde stavěly haly pro podzemní zbrojovky pro výrobu tajné zbraně. Odtud se vydáme k návštěvě třetího největšího zámeckého areálu v Polsku, jehož komplex čítající přes 400 sálů se majestátně vzpíná na skalním výběžku nad zelenou krajinou u Wałbrzychu. Zámek Ksiaz, patřící po několik století nejvýznamnějšímu slezskému rodu Hochbergů, přihlížel jejich slávě i skandálům, k jakým bezesporu patřil i rozvod Jana Jindřicha XV. a krásné Angličanky Daisy. S bohatými interiéry a terasami se seznámíme během prohlídkového okruhu, odpočineme si v zeleni zámeckého parku. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani budeme korzovat lázeňskou promenádou po stopách Frederyka Chopina v lázních Duszniki Zdrój. Navštívíme Kladsko obklopené horskými pásmy. Českou historii připomíná kamenný most ze 14. století vypadající jako menší bratr pražského Karlova mostu. Vedle dvou pozoruhodných kostelů je zde mohutná pevnost Fridricha II. s baštami a labyrintem podzemních chodeb. Pod městem je ukryta podzemní prohlídková trasa, jež zájemce zavede do několikapatrové soustavy po staletí hloubených chodeb a sklepů pod městem, které již od středověku sloužily jako sklady a úkryty. Cestou domů se ještě zastavíme v podhorských klimatických lázních Mezihorí, kde nahlédneme do netradiční Pohádkové zahrady s originální kolekcí nejrozmanitějších figurek známých postaviček, skřítků, totemů a miniaturních budov pod širým nebem. Projdeme se k největší přírodní atrakci města k vodopádu na říčce Wilczce s výškou 21 metrů a naše oko potěší také rázovitá architektura. V pozdním odpoledni se vydáme zpět do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000