crosssearch

Východní Polsko a Litva

Poznávací zájezdy, Polsko

CHOCHOŁW - KOŚCIELISKA DOLINA S JESKYNĚMI - MOŘSKÉ OKO - DOLINA PĚTI POLSKÝCH PLES - VODOPÁDY SIKLAWA A MICKIEWICZA - KAPLE JASZCZURÓWKA - LANOVKA NA KASPROWY VRCH - ZAKOPANÉ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) se vypravíme do Podhalí s centrem v Zakopaném. Cestou se přeneseme do minulých století v Chochołowe, kde se zachovala řada tradičních „goralských“ chalup. Zbytek dne strávíme v nejatraktivnější dolině Západních Tater – Koscieliské doline obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna a dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně. Potůček nás dovede na konec doliny k horské chatě Ornak. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu. Ubytování v Zakopaném. Pro zájemce možnost večeře.

2. den

Po snídani nás čeká celodenní výlet na nejkrásnější místa polských Vysokých Tater. Koňské povozy nás zavezou k dolině Rybího potoku. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.398 m) a dále k Černému plesu s výhledem na Mořské oko a nejvyšší horu Polska Rysy (2.499 m). Přes masív Opalone (1.763 m) dojdeme do Doliny pěti polských ples (1.669 m), horská chata. Podél téměř 70 m vodopádu Siklawa sestoupíme do doliny Roztoki, která je ve spodní části zakončena skalním prahem s tříkaskádovým vodopádem Miczkiewicza. Po pohodlném chodníku dojdeme k autobusu. Cestou na ubytování se zastavíme u kaple v Jaszczurówce.

3. den:

Po snídani se díky kabinkové lanovce (nutnost rezervace v CK) s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme na Kasprowy vrch (1.987 m) s dech beroucími vyhlídkami. Po návratu dolů se budeme věnovat zajímavostem Zakopaného: vila Koliba ve slavném „Zakopanském stylu“, dřevěný kostelík sv. Klementa a hřbitov “Zasloužilých Poláků“, bulvár Krupówki s nesčetnými kavárnami. Návrat do ČR v nočních hodinách.
Turistické trasy mohou být uzpůsobený jako nenáročné vycházkové trasy pro každého. Plný program je stredně náročný.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000