crosssearch

Polsko - Velký Okruh Polskem

Poznávací zájezdy, Polsko

Program zájezdu 1. den: Odjezd v časných ranních hodinách přes WADOWICE - zastávka v rodišti papeže Jana Pavla II., pokračování do WIELICZKY - návštěva unikátních solných dolů zapsaných na seznamu UNESCO, odpoledne příjezd do KRAKOWA - prohlídka centra...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

 
1. den: 

Odjezd v časných ranních hodinách přes WADOWICE - zastávka v rodišti papeže Jana Pavla II., pokračování do WIELICZKY - návštěva unikátních solných dolů zapsaných na seznamu UNESCO, odpoledne příjezd do KRAKOWA - prohlídka centra města na Wisle s dominantou hradem Wawel, centrum starého města s univerzitou, Hlavní náměstí s Mariánským kostelem, Súkenice... volno, večer přejezd na ubytování, nocleh. 

2. den: 

Po snídani návštěva areálu koncentračního tábora OSVĚTIM, dopoledne přejezd do nejznámějšího duchovního centra Polska - CZESTOCHOWA s klášterem Jasná Hora - návštěva kaple se slavnou ikonou Černé Madony, později odpoledne přejezd přes hlavní město WARSZAVU - prohlídka zámeckého náměstí, královský zámek, Zikmundův sloup, staré město, socha mořské panny, městské hradby, katedrála sv. Jana. Pozdě večer ubytování, nocleh. 

3. den: 

Dopoledne návštěva areálu s muzeem v GRUNWALDU - dějiště jedné z největších středověkých bitev (15. června 1410 se zde střetla armáda německých rytířů s vojsky Poláků a Litevců, ve které bojoval i Jan Žižka), odpoledne návštěva středověkého křižáckého hradu MALBORK - největšího v Polsku a jednoho z nejkrásnějších v celém Pobaltí, zapsaného na seznamu UNESCO.  Večer příjezd na pobřeží Baltského moře, ubytování, nocleh. 

4. den: 

Po snídani prohlídka jednoho z nejkrásnějších hanzovních měst severní Evropy a jeho přístavu GDAŇSK (honosné paláce, domy, radnice), po poledni zastávka ve známých lázních SOPOTY - volno, možnost koupání. Později odpoledne přejezd do přístavu GDYNIA - volno, možnost návštěvy oceánografického muzea, večer návrat na ubytování, nocleh. 

5. den: 

Po snídani přejezd do historického města TORUŇ - rodiště Mikuláše Koperníka, prohlídka centra města s katedrálou sv. Jana Křtitele a honosnými měšťanskými domy. Kolem poledne pokračování do města KRUSZWICA u malebného jezera Goplo - prohlídka Myší věže, ke které se váže legenda o knížeti Popelovi, později odpoledne návštěva skanzenu v BISKUPINU - dokonalá rekonstrukce praslovanské osady uzavřené v dřevěné hradbě, místo archeologických festivalů, večer přejezd na ubytování v oblasti Poznaně, nocleh. 

6. den: 

Po snídani náštěva starobylého HNĚZDNA - významného poutního místa (návštěva gotické katedrály Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století s hrobem Slavníkovce sv. Vojtěcha - Pražského biskupa, arcidiecezní muzeum), odpoledne prohlídka centra Velkopolského vojvodství - POZNANĚ, procházka centrem s renesanční trojlodní radnicí, staré tržní náměstí, Přemyslovský zámek, katedrála s hroby polských králů. Volno, návrat na ubytování, nocleh. 

7. den: 

Po snídani zastávka v místě působení J. A. komenského - ve starobylém LESZNĚ, před polednem příjezd do historické metropole Dolního Slezska WROCLAWI - města ostrůvků a mostů, prohlídka gotické radnice, katedrála sv. Jana Křtitele, Tumský a Pískový ostrov. K večeru zastávka ve starobylém KOLDZKU se středověkým mostem připomínajícím Karlův most v Praze, a starou pevností nad městem, která nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny. V pozdních večerních hodinách odjezd přes lázně Kudowa Zdroj do ČR. 

8. den: 

Příjezd do ČR v časných ranních hodinách. 

 

Cena zahrnuje: 

dopravu klimatizovaným autokarem s WC, videem a barem s možností nákupu občerstvení za Kč, 6x ubytování v hotelu, 6x snídaně, služby průvodce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000