crosssearch

Polsko blízké a neznámé

Poznávací zájezdy, Polsko

Obrázek není k dispozici

Polsko, pokladnice umění a historie, navštívíme sousední a nám blízké Slezsko, kolébku polské státnosti Velkopolsko, etnograficky bohaté kraje Kujavy a Kašubska až k Baltskému moři, nebudou chybět Mazurská jezera, hrady německých rytířů a hlavní město Varšava.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Polsko blízké i neznámé
po stopách polských králů a svatého Vojtěcha

1. den zájezdu V ranních hodinách odjezd do Polska. Nejprve si prohlédneme jedinečné architektonické stavby tzv. hrázděné kostely míru (UNESCO) v JAWORU a ŚWIDNICI. Pak se přesuneme do metropole Slezska VRATISLAVI. Navštívíme Staré město, Pískový a Tumský ostrov s mnoha významnými gotickými památkami a samozřejmě nezapomeneme na slavnou Halu století (UNESCO).


2. den zájezdu Barokní památky a náměstí v LEŠNU, spjatém s Janem Ámosem Komenským a dalšími českými exulanty, kterým se věnuje i místní muzeum. Navštívíme novogotický zámek KÓRNIK s výzdobou ve španělském stylu a úžasným arboretem. Zbytek dne strávíme v metropoli Velkopolska - POZNAŇ - Staré město a Tumský ostrov.


3. den zájezdu Po snídani zamíříme na ostrov uprostřed Lednického jezera s muzeem prvních Piastovců v místech, kde středověké Polsko přijalo křesťanství. V bývalém hlavním městě HNĚZDNĚ se pokloníme ostatkům sv. Vojtěcha a v areálu Biskupin se vrátíme do doby lidu lužické kultury o 2500 let nazpět.


4. den zájezdu Budeme se věnovat další z polských zemí, Kujavsku. Ráno se seznámíme s TORUNÍ (UNESCO), která je současně rodištěm Mikuláše Koperníka. Mezi historickými pamětihodnostmi rozhodně navštívíme Dům Mikuláše Koperníka a slavnou Šikmou věž. Odpoledne se přemístíme přes goticko-renesanční rytířské CHEŁMNO do malebných středověkých městeček GRUDZIĄDZ a GNIEW .


5. den zájezdu Výlet do oblasti Švýcarského Kašubska: prohlédneme si skanzen kašubské vesnice Wdzydze Kiszewskie, posléze přejedeme na pobřeží Baltu do Słowińského národního parku s pohyblivými písečnými dunami. Poslední zastávkou bude Helská kosa s výjimečnými přírodními krásami a nádhernými písčinami.


6. den zájezdu Na břehu Baltského moře navštívíme GDAŇSK, jedno z nejkrásnějších polských měst, které je symbolem staletého bohatství hanzovních měst. Odpoledne si prohlédneme hrad řádu německých rytířů MALBORK (UNESCO) a opevněné sídlo varmiňské kapituly FROMBORK s nádhernou gotickou katedrálou a mohutným opevněním s věžemi.


7. den zájezdu Ráno si zameditujeme oslněni nádherným barokem v jenom z nejvýznamnějších center mariánského kultu v Polsku, v klášteře Święta Lipka. Pak se přesuneme do nedávné pochmurné doby a shlédneme zbytky Hitlerova Vlčího doupěte. Zbytek dne strávíme na výletní lodi na Mazurských jezerech, případně koupelí v jezeře.


8. den zájezdu Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností VARŠAVY: Staré a Nové město, Královský zámek, katedrála sv. Jana, Královská cesta, Národní muzeum, Palác vědy a kultury, Łazienkovský palác a Wilanów.


9. den zájezdu Šlechtická usedlost ve vsi ŻELAZOWA WOLA, kde se narodil a žil skladatel Fréderic Chopin a kde se nachází největší muzeum věnované tomuto velikánovi. Poslední zastávkou v Polsku bude duchovní centrum země – klášter Jasná hora v ČENSTOCHOVÉ, nejslavnější mariánská svatyně se zázračnou ikonou Černé Madony. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000