crosssearch

Polské Tatry a Zakopané

Poznávací zájezdy, Polsko

WADOWICE - KALVÁRIE ZEBRZYDOWSKA (UNESCO) - GUBALOWKA - ZAKOPANÉ - KASPROWY VRCH - CHOCHOLOW - MUZEUM ORAVSKÉ DĚDINY - ORAVICE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

WADOWICE - KALVÁRIE ZEBRZYDOWSKA (UNESCO) - GUBALOWKA - ZAKOPANÉ - KASPROWY VRCH - CHOCHOLOW - MUZEUM ORAVSKÉ DĚDINY - ORAVICE

1. den:

Z Brna (další nástupní místa: : Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Frýdek-Místek 0 Kč, Nový Jičín 0 Kč, Hranice na Moravě 0 Kč, Lipník nad Bečvou 0 Kč, Olomouc 0 Kč, Přerov 0 Kč, Prostějov 0 Kč, Vyškov 0 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč) vyjedeme v ranních hodinách. Nejprve se zastavíme ve Wadowicích, rodišti Karola Wojtyly. V rodném domě Jana Pavla II. si dnes můžeme prohlédnout muzeum dokumentující jeho životní cestu až na Petrovu stolici a v sousedství navštívit baziliku minor zasvěcenou Nejsvětější Panně Marii, místo papežova křtu. Uprostřed malebných pahorků se rozkládá velké kalvárenské sanktuárium Kalvárie Zebrzydowska. Celý klášterní komplex vznikl na počátku 17. století a svou návštěvností patří mezi přední mariánská poutní místa v Evropě. V raně barokním kostele se nachází obraz Matky Boží s děťátkem, předmět uctívání statisíců věřících. Působivé kalvárenské cestičky jsou lemovány více než 40 zastaveními u kaplí, jejichž poloha přesně mapuje topografii Jeruzaléma. Celý komplex byl v roce 1999 zapsán na seznam UNESCO. V podvečer přijedeme do Vysokých Tater a jeho hlavního horského resortu Zakopaného. Nejprve vyjedeme místní zubačkou na kopec Gubalowka, který je oblíbeným výletním cílem obyvatel Zakopaného a odkud budeme mít Zakopané i panorama Tater jako na dlani a seznámíme se s místy, která v následujícím dni navštívíme. Večer se ubytujeme v hotelu 3* v Zakopaném.

2. den:

Po snídani se díky kabinkové lanovce (nutnost rezervace předem v CK) s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme z Kuźnice na Kasprowy vrch (1.987 m), kde staneme na rozhraní Západních a Vysokých Tater s dechberoucími vyhlídkami jak na polskou, tak i slovenskou stranu hor. Můžeme zde podniknout krátkou procházku nebo jen tak lenošit na terase. Po návratu dolu se budeme věnovat zajímavostem Zakopaného. Ve vile Koliba se dozvíme něco více o slavném zakopanském stylu, jenž vtiskl městu nezaměnitelnou tvář. U dřevěného kostelíku sv. Klementa se podíváme na netradiční panteon, hřbitov Zasloužilých Poláků, kde je i hrob tvůrce zakopanského stylu S. Witkiewica. Zájemci pak mohou navštívit i expozice ve Vile pod Jedlami, ve Vile Atma nebo Tatranské muzeum. Procházku zakončíme u kamenného kostela Nejsvětější rodiny na vyhlášeném bulváru Krupówki s nesčetnými kavárnami. Večer můžeme vyrazit do jedné z mnoha stylových vináren a ochutnat místní speciality za doprovodu goralských lidových muzik. Nocleh.

3. den:

Po snídani se rozloučíme se Zakopaným a nedaleko Koscielské doliny se zastavíme v Chocholowě, kde se zachovalo nejvíce tradičních goralských chalup. Již na Slovensku navštívíme Muzeum oravské dědiny skanzen, který se skládá z více než 50 chalup a gotického kostelíku z 15. století. Areál je rozložen do několika celků připomínajících jednotlivé části Oravy. Před odjezdem domů si dopřejeme odpočinek i zábavu v moderním termálním areálu Oravice. Z hloubky 1.611 m vyvěrá přírodní termální voda, která se vlévá do všech bazénů v areálu o ploše 1.545 m2. Ve večerních hodinách přijedeme do Brna.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000