crosssearch

Krakov a solné doly Vělička

Poznávací zájezdy, Polsko

KRAKOV + SOLNÉ DOLY VĚLIČKA

Konečná cena za osobu od: 799 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

odjezd v brzkých ranních hodinách, příjezd do Krakova, dle časových možností fakultativně návštěva zámku Wawel a katedrály - místo korunovace polských králů, poté možnost procházky starým městem ,,Královskou cestou" - Kanovnickou ulicí, po hlavním náměstí, návštěva Sukenice - bývalá tržnice se suknem, Mariánský kostel... Po poledni odjezd do Věličky, návštěva solných dolů (návštěvníci připlácí povinný poplatek za vstup), které jsou v provozu nepřetržitě od 13. století a stále se tu dobývá stolní sůl. Patří k nejstarším světovým solným dolům na světě. Důl je 327 m hluboký a celková délka chodeb dosahuje 300 km. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout 3,5 km dlouhou trasu, která zahrnuje prohlídku soch historických i mýtických postav, vytvořených z kamenné soli. Za pozornost stojí také klenuté síně, kaple, podzemní jezero a výstava, přibližující historii těžby soli. Důl tak bývá nazýván také ,,polskou solnou katedrálou".

Cena zahrnuje: dopravu autokarem (WC, klimatizace, bar), služby česky mluvícího průvodce, poplatek za vstup skupiny do areálu solných dolů Vělička včetně místního průvodce (český nebo slovenský výklad nebo překlad do češtiny našim průvodcem)

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění 30,- Kč/os./den, vstupné (snížené skupinové) do solných dolů 43,- Zloty (cca 290,- Kč, děti do 15-ti let a studenti do 25-ti let s průkazem studenta platí snížené vstupné 29,- Zloty - cca 190,- Kč) platba na místě, případné vstupy v Krakově

Doporučené kapesné: cca 100,- Zloty

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000