crosssearch

Trekking po Peru - z Choquequira do Machu Picchu- 12 dní

Poznávací zájezdy, Peru

Obrázek není k dispozici

TREKKING PO PERU - Z CHOQUEQUIRA DO MACHU PICCHU

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

TREKKING PO PERU - Z CHOQUEQUIRA DO MACHU PICCHU

DEN 1

LET NA TRASE PRAHA/ VÍDEŇ- CUSCO

DEN 2

CUSCO - VILLA LOS LOROS
Po vyzvednutí cestujících z letiště/ hotelu opustíme město Cusco v 8:00 ráno soukromým autobusem směr Abancay, přejedeme řeku Apurímac ve výšce 1,600 metrů nad mořem a pokračujeme na přechod Qorimarca (4,000 metrů nad mořem), odkud budeme klesat do meziandského údol Huanipaca a následně dojedeme do Villa los Loros. Po ubytování bude následovat oběd, večeře a nocleh.

DEN 3

VILLA LOS LOROS (2,200 M.N.M.) - CHOQUEQUIRAO (2,900 M.N.M.)
Po snídani začíná trek s 2,5 hodinovou chůzí na pláž řítící se řeky Apurímac (což v místním jazyce znamená "bůh, který mluví"). Přejdeme visutý most San Ignacio, začneme stoupat z úrovně řeky (1,500 m) do našeho tábořiště v Choquequirao ve výšce 2,900 m.n.m. Po cestě budeme mít možnost obdivovat krásné výhledy a místní rozmanitou faunu a floru.Po obědě navštívíme systém zemědělských teras Phaqchayoq a Dům Vodopádu. Potom se vrátíme do tábořiště, kde bude večeře a nocleh.
(Trekking: 17 km, čas 7-8 hodin)

DEN 4

CELÝ DEN V CHOQUEQUIRU
Budeme mít celý den na návštěvu hlavních části archeologického parku: oblast administrativních budov v Pikiwasi; kněžskou rezidenci, bohoslužebnou plošinu Ushnu; hlavní náměstí nebo Hauqaypata; skladiště nebo Qolqas a Horní komplex nebo Hanan a další. Oběd absolvujeme blízko komplexu, aby to nebylo daleko zpátky, a s trochou štěstí uvidíme i obrovského andského kondora, jak se vysoko vznáší nad hloubkou kaňonu řeky Apurímac. Nakonec se vrátíme do tábořiště, kde bude večeře a nocleh.

DEN 5

CHOQUEQUIRAO (2,900 M.N.M.) - PINCHA UNUYOC (2,487 M.N.M.)
Začneme stoupáním z tábořiště, projdeme vysoko položeným lesem bohatým na epifyty a nádherné orchideje, a dosáhneme přechodu Choquequirao (3,270 m.n.m.), odkud zahájíme dlouhý sestup po západním svahu hory. Navštívíme archeologické naleziště Pincha Unuyoc, vějířovité systémy zemědělských teras korunované malým obřadním místem, kde si postavíme tábor.
(Trekking: 8.5 km, čas 5 hodin)

DEN 6

PINCHA UNUYOC (2,487 M.N.M.) - MAIZAL (2,892 M.N.M.)
Pokračujeme v klesání do údolí řeky Blanco (nebo Yuraqmayo, 1,875 m.n.m.), kde se zastavíme na oběd. Potom slezeme horu známou jako Qoriwayrachina až na Maizal, přírodní balkon, odkud je krásný výhled. Zde si uděláme tábořiště. Následuje večeře a nocleh.
(Trekking: 9.5 km, čas 5 hodin)

DEN 7

MAIZAL (2,892 M.N.M.) - YANAMA (3,520 M.N.M.)
Budeme stoupat rozmanitým lesem, projdeme kolem dolů Old Victoria a dojdeme na přechod San Juan (4,200 m.n.m.), odkud je skutečně nádherný výhled na oblast Vilcabamba. Potom budeme sledovat cestu kolem příkrého útesu a dojdeme do Yanamy.
(Trekking: 12.5 km, čas 7 hodin)

DEN 8

YANAMA (3,520 M.N.M.) - TOTORA (3,400 M.N.M.)
Cesta nás vede trávou vysokoandského údolí, středně prudkým svahem na přechod Yanama (4,620 m.n.m.). Z přechodu budeme klesat do údolí Santa Teresa , s krásnými výhledy na hory Salkantay ( 6,270 m.n.m.) a Humantay (5,917 m.n.m.), které jsou nejvyššími vrcholky oblasti Vilcabamba a v jejichž svazích se nachází Machu Picchu. Budeme klesat až do našeho dalšího tábořiště,na kraji řeky, která teče kolem vesničky Totora.
(Trekking: 12 km, čas 7 hodin)

DEN 9

TOTORA (3,400 M.N.M.) - LA PLAYA (2,135 M.N.M.)
Tento denní pochod bude směrem dolů, vlnitou cestou, která nás zavede do osady Collpapampa, kde se dostaneme na pokraj údolí Santa Teresa. Zde budeme mít oběd a taky čas na vyzkoušení místních bylinných koupelí.
Po koupeli budeme pokračovat, projdeme lesem, kávovými plantážemi a tropickými sady s mučenkami, papayou a avokádem, s krásnými výhledy na hory na druhé straně. Následně dojdeme k silnici a do La Playa, kde se utáboříme.
(Trekking: 15 km, čas 5 hodin)

DEN 10

LA PLAYA (2,135 M.N.M.) VODNÍ ELEKTRÁRNA (1,875 M.N.M.) VESNICE MACHU PICCHU
Dnes se musíme rozhodnout mezi 2 možnostmi: pokračovat trekking až k vodní elektrárně , odkud můžeme jet vlakem do vesnice Machu Picchu; nebo jet autobusem z La Playa, který nás také zaveze k elektrárně, odkud můžeme jet vlakem do vesnice Machu Picchu. První možnost znamená 6 hodin chůze a možnost návštěvy archeologického komplexu Llactapata (2,590 m.n.m.), posvátné místo zimního slunovratu, které je nad Machu Picchu. Druhá možnost je cesta 1-2 hodiny. V obou případech je to vlakem do Machu Picchu 15 minut. Zde si odpočineme v hotelu a budeme mít možnost vychutnat termální koupele Aguas Calientes.
(Trekking: 15 km, čas 6 hodin)

DEN 11

MACHU PICCHU - CUSCO
Hotel opustíme brzy a prvním autobusem pojedeme to svatyně Inků, která je umístěna vysoko nad kaňonem řeky Urubamba v srdci lesa pod horou Mount Salkantay. Zbytek dne budeme mít na návštěvu divu světa, s možností udělat si výlet na horu Wayna Picchu- není zahrnuto v ceně nebo do sluneční brány (Intipunku) - není zahrnuto v ceně. Oběd budeme mít v hotelu Sanctuary Lodge Hotel, velmi blízko Inkské citadely, potom se vrátíme do vesnice Machu Picchu, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca, kde vás čeká transfer zpět do vašeho hotelu/ transfer k odletu.

DEN 12

PŘÍLET DO PRAHY/ VÍDNĚ

*** Konec našich služeb ***

CENOVÁ KALKULACE

Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji: 66890 Kč
Letištní a bezpečnostní taxy na osobu: 6500 Kč

POSKYTNUTÉ SLUŽBY

Mezinárodní letenka
Vyzvednutí z hotelu a transfer do Villa Los Loros soukromým autobusem
Profesionální průvodce v Anglickém jazyce
2 noci ubytování v hotelu (Villa Los Loros a tourist class hotel v Aguas Calientes)
7 nocí camping s veškerým vybavením (stan, spacák, matrace, kuchyňský stan, jídelní stan, WC stan, kempové stoly a židle, vařicí vybavení a všechno kuchyňské a jídelní vybavení, světlo atd.)
Profesionální kuchař
Všechna jídla a pití (10 obědů, 9 večeří, 9 snídaní, snacky)
vybavení nesou muly nebo koně a portýři
Osedlaný kůň pro případ nutnosti ( 1 na 5 cestujících )
vstupy na archeologická místa Choquequirao a Machu Picchu
Vlak z vodní elektrárny do Machu Picchu village balíček první pomoci

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000