crosssearch

To nejlepší z Peru a Bolívie

Poznávací zájezdy, Peru

Lima o Cuzco o Sacsayhuaman o Chinchero o Maras o Moray o Machu Picchu o Raqchi o Andahuaylillas o Puno o Titicaca o Copacabana o Isla de la Luna o Isla del Sol o La Paz o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Lima o Cuzco o Sacsayhuaman o Chinchero o Maras o Moray o Machu Picchu o Raqchi o Andahuaylillas o Puno o Titicaca o Copacabana o Isla de la Luna o Isla del Sol o La Paz o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre

Program

1.den:
odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu.

2.den:
ráno přelet do Cuzca, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město.

3.den:
indiánská vesnička Chinchero s pestrobarevným trhem, prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras a také výzkumného zemědělského centra Incké říše v Moray. Poté sjezd do Posvátného údolí k řece Urubamba s výhledy na majestátní Andy, prohlídka bývalé původní incké vesničky a mohutné pevnosti v Ollantaytambo.

4.den:
Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

5.den:
přejezd do Puna k jezeru Titicaca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou prohlídka zbytků inckého chrámu a centrálního skladiště v Raqchi a indiánské vesničky Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17. století.

6.den:
ráno přejezd podél jezera Titicaca do bolívijského města Copacabana. Výlet lodí na ostrovy Slunce a Měsíce (Isla del Sol a Luna), odkud podle legendy vzešli první Inkové, procházky po ostrovech s nezapomenutelnými pohledy na vzdálené bílé vrcholky Kordiller.

7.den:
přesun do La Pazu, prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6439 m), Měsíční údolí s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí, náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů.

8.den:
přejezd po náhorní plošině Altiplano do městečka Oruro a odsud vlakem do Uyuni, transfer a ubytování v hotelu ze soli.

9.den:
výlet do největší solné pláně na světě Salar de Uyuni, cestou zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Odpoledne přesun do Potosí.

10.den:
Potosí, návštěva kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Exkurze do dolu hory Cerro Rico a také bývalé mincovny Casa de Moneda. Odpoledne přesun do hlavního města Sucre.

11.den:
Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městecko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textilií etnických skupin jako Tarabuco či Jalq'a.

12.den:
ráno přelet do La Pazu nebo Santa Cruz a dále pokračování do Prahy.

13.den:
přílet do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000