crosssearch
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky: Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

Poznávací zájezdy, Peru

Trasa zájezdu Lima | Cuzco | Macu Picchu | jezero Titicaca | La Paz | Buenos Aires | Iguazu | Rio de Janeiro

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do peruánské Limy.

2. den: Lima - “město králů”. Františkánský klášter. Skvosty koloniální architektury. Večerní prohlídka města.

3. den: Letecky do hlavního města incké říše Cuzca. Město dobyté v 16. století Španěl - skem při honbě za zlatem Inků. Cuzco, místo nasáklé zvláštní atmosférou. Zlaté zahrady Corichanca, bohémská čtvrť San Blas.

4. den: Nedobytná vojenská pevnost Sacsayhuamán. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Červená pevnost Puca Pucara. Skalní bludiště Quenqo. Plaza de Armas. Katedrála s obrazy malovanými Indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Povečeříme morče s posvátným nápojem Inků - chichou?

5. den: Vláčkem ke komplexu Machu Picchu nad údolím řeky Rio Urubamba. Posvátné místo Inků obklopené Andami. Kdysi ztracené a znovuobjevené. Zájemci mohou vystoupit na Huyana Pichu.

6. den: Přejezd náhorní plošinou k břehům nejvýše položeného splavného jezera na světě, Titicaca (3 800 m). Městečko Puno. Ochutnáme steak z lamy? Peruánští muzikanti s panovou flétnou. El Condor pasa k místní pálence?

7. den: Výlet na ostrovy z rákosu (totory) indiánského kmene Uros. Plavba na rákosovém člunu. Přejezd do Bolívie - Copacabána. 8.-9. den: Bájný sluneční ostrov Isla del Sol, místo kde slunce sestoupilo na zem. Lamy. Předení vlny i rybaření. Nejvýše položené hlavní město světa La Paz. Kostel Sv. Františka, vyhlídka Laicacota, tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas. Kouzelné amulety na dlouhověkost i věčnou lásku. Předpoví nám budoucnost?

10. den: Letecky do Buenos Aires, metropole tanga u ústí řek Paraná a Uruguay, prezidentský palác Casa Rosada, rázovitá ulička Caminito, hospůdky v San Telmo.

11. den: Jednodenní lodní výlet deltou Paraná do Uruguaye přes záliv La Plata. Colonia, nejstarší město Uruguaye. Pláže na pobřeží Atlantiku.

12. den: Barevná čtvrť La Boca, rázovitá ulička Caminito. Hřbitov Recoleta s ostatky slavné Evity Perónové. Večerní kulinářské speciality v La Cabrera – nevšední zážitek! Neexistují lepší steaky než zde.

13. den: Letecky do Porto Iguacú. Vodopády Iguacú si prohlédneme z obou zemí. Brazilská strana nabízí celkový pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Stezky na argentinské straně nás dovedou až pod samotné kaskády. Přívoz na ostrov San Martín.

14. den: Odvážlivci se vydají na loďce až k vodnímu kotli – Ďáblovu chřtánu! Pozorování medvídků coati. Pro zájemce vyhlídkový let helikoptérou.

15. den: Přelet do Ria de Janeira. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Fotbalový stadion Maracaná. Moderní katedrála.

16. den: Výlet na Cukrovou homoli (Pao de Acucar). Rozhled ze slavné Kristovy sochy. Corcovado. Barvité město pod námi. Pohodička na nejslavnější pláži světa Copacabana. Odlet do Prahy.

17. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000