crosssearch

Peruánská Odyssea s možností prodloužení o návštěvu džungle

Poznávací zájezdy, Peru

Lima o Islas Ballestas o Ica o Nazca o Arequipa o Colca Canyon o Titicaca o Uros o Raqchi o Cuzco o Sacsayhuaman o Ollantaytambo o Pisac o Machu Picchu

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Lima o Islas Ballestas o Ica o Nazca o Arequipa o Colca Canyon o Titicaca o Uros o Raqchi o Cuzco o Sacsayhuaman o Ollantaytambo o Pisac o Machu Picchu

Program

1.den:
odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu.

2.den:
prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva Muzea archeologie a antropologie nebo světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami Předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd do městečka Pisco na pobřeží Pacifiku.

3.den:
ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, plameňáků a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica. Návštěva vinných sklepů s ochutnávkou proslulého peruánského drinku Pisco.

4.den:
ráno absolvujete nevšední zážitek při letu malým letadlem (placeno v místě) nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca. Poté přejezd do ,,bílého města" Arequipa položeného pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti.

5.den:
Arequipa (2350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně.

6.den:
přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4800 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera.

7.den:
brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa - Colca, pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3800 m), bájnému jezeru Titicaca.

8.den:
Titicaca, ráno výlet lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Přejezd z Puna do Cuzca, nádhernou krajinou tvarovanou ledovcovou morénou, z části podél řeky Vilcanota, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou zastávka u zřícenin inckého chrámu Raqchi. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí.

9.den:
Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě kamennou svatyni Qenqo a mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město.

10.den:
pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich návštěva také pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky.

11.den:
Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

12.den:
Cuzco, ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.

13.den:
přílet do Prahy.

12.den - fakultativní prodloužení o návštěvu džungle:
ráno odlet z Cuzca do Puerto Maldonado. Transfer k řece Madre de Dios, odkud se přesuneme motorizovanou kánoí do přírodní rezervace Tambopata k izolovanému jezeru Sandoval, kde nás čeká ubytováni ve stylově zařízených chatkách. Po obědě výlet na katamaránu a procházka džunglí s místním průvodcem, který nás seznámí s bohatstvím přírody této části Amazonie.

13.den:
krátký pěší výlet džunglí v okolí jezera Sandoval, kde lze pozorovat nespočet druhů ptactva a další fauny, mj. papoušky, želvy, opice, kajmany, hoatziny a při troše štěstí i vydru obrovskou. Po klidné hladině se na kánoích vydáme na vyhlídkovou plavbu po okolí. Během pobytu zajištěna plná penze.

14.den:
ráno po snídani návrat do Puerto Maldonado, přelet do Limy a dále pokračování do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000