crosssearch

Peru - po stopách Inků

Poznávací zájezdy, Peru

LIMA - PARACAS - ICA - AREQUIPA - COLCA VALLEY - PUNO -TITICACA - CUZCO - SACRED VALLEY - MACHU PICCHU - LIMA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

LIMA - PARACAS - ICA - AREQUIPA - COLCA VALLEY - PUNO -TITICACA - CUZCO - SACRED VALLEY - MACHU PICCHU - LIMA

Program:

1. den: Let do Limy, transfer a ubytování v hotelu.

2. den: Jízda autokarem na poloostrov PARACAS a plavba k ostrovům ISLAS BALLESTAS okolo záhadného útvaru EL CANDELABRO. Kolonie tuleňů, lvounů, tučňáků a tisíce mořských ptáků - kormo-ránů,pelikánů, humboltových tučňáků. Po návratu odjezd do ICA. Odpolední návštěva města, Regionálního musea. Nádherná oása vzdálená 5 km od města je klenotem v poušti s malou lagunou a písečnými dunami, palmami a nádhernými stavbami.

3. den: Transfer k archeologickým CHAUCHILLA. Tomby s historickými nádobami a lidskými ostatky, kultura starší než 1000. Pokračování transferu do Arequipy.

4. den: Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru v nadmořské výšce 2350 m n. m. na úpatí činné sopky El Misti AREQUIPY, nazývaného také ,,Bílé město. Odpočinek a aklimatizace, projížďka po koloniálním městě s návštěvou katedrály na náměstí Armas a církevních chrámů SANTA CATALINA a SAN FRANCISCO, návštěva čtvrti Yanahuara.

5. den: Tento den silnicí YURA do hor CHACHARI směrem k PAMPA CANAHUAS - rezervace solných dolů, domov lam-vikuní. Návštěva měst CALLALLI a SIBAYO, příjezd do CHIVAY. Po cestě balíček s obědem. Možný odpočinek v termálních lázních v La Celera.

6. den: Dopoledne návštěva CONDOR CROSS (Cruz del Cóndor) v kaňonu COLCA ,druhého nejhlubšího kaňonu světa s nepřeberným množstvím miniaturních teras. Na cestě do Chivay mineme malé vesnice jako Pinchollo, Maca Schéma, Yanque. Po cestě do Puno navštěva CHULPAS OF SILLUSTANI, typických kamenných náhrobků, které dosahují 12 m výšky. Po cestě balíček s obědem.

7. den: Vyhlídková plavba po jezeře TITICACA. Jezerní voda má průměrnou roční teplotu okolo 10 °C a dosahuje maximální hloubky přes 300 m. Návštěva kmene indiánů Uros, kteří žijí na ostrovech vytvořených ze zvláštního typu rákosu zvaného ,,toto-ra. Návštěva ostrova TAQUILE, kde žijí indiáni tradičními způsoby života - zemědělství, rybaření, rukodělné práce žen.

8. den: Celodenní přesun luxusním vlakem Andami přes náhorní plošinu ALTIPLANA, kdy dosáhnete ve vysokohorském sedle nadmořské výšky 4.300 m, s překrásnými výhledy, programem a obědem ve vlaku, do nádherného koloniálního města CUZCO. První seznámení s městem - pěší procházka.

9. den: Celodenní výlet do posvátného údolí Inků, řeky VILCANOTA a URUBAMBA, návštěva indiánského trhu v PISACU, který okouzlí každého návštěvníka. Možnost nákupu suvenýrů, šperků, výrobků z vlny alpaky, obrázků a dalších. Po jeho návštěvě odjezd údolím Urubamba do archeologického areálu OLLANTAYTAMBO - staré pevnosti Inků, která patří k nejlépe zachovaným. Oběd v místní restauraci. Prohlídka archeologického areálu, odjezd na ubytování.

10. den: Transfer na železniční stanici a odtud turistickým vlakem nádherným údolím do AQUA CALIEN-TES, výchozího bodu k nejznámější památce Inků -MACHU PICCHU. Odtud minibusem po klikaté silnici až k archeologickému areálu, který bude zajisté vrcholným zážitkem celého zájezdu. Prohlídka tajemné pevnosti s místním průvodcem a obědem. Odpoledne návrat do Cusca.

11. den: Dopolední výlet po nedalekých indiánských ruinách. Prohlídka bývalého hlavního města ŘÍŠE INKŮ, pevnosti SAQSAYWAMAN, svatyně Kenqo, pevnost Pukapukara, Inkův pramen Tambomachay. Po návratu do města návštěva koloniálních památek jako Katedrála s famózní výzdobou zlatem a stříb- rem, konvent San Domino s chrámem Slunce Kori-cancha. Osobní volno.

12. den: Přelet do Limy. Prohlídka koloniální LIMY s průvodcem - hlavní náměstí, prezidentský palác, katedrála a arcibiskupský palác, radnice, Larco Herrera museum.

13. den: Fakultativně: Larco Herrera muse-um.Odpoledne, transfer na letiště.

14. den: Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Lima a zpět
vnitrostátní let Lima - Cuzco, vnitrostátní let Arequipa - Lima vč. letištních tax
transfery z letiště do hotelů
transfery po Peru busem
vyhlídkový vlak Titicaca - Cuzco
12x ubytování v ****hotelech se snídaní
11x oběd nebo večeře dle programu
průvodce ck
místní průvodce
veškeré vstupy zahrnuté v programu vč. lodních výletů

Cena nezahrnuje:
cestovní pojištění
ostatní stravu
spropitné
letištní taxy ve výši cca 9100 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000