crosssearch

Peru- kouzelné zážitky v tajemné zemi - 10 dní  

Poznávací zájezdy, Peru

Obrázek není k dispozici

Peru- kouzelné zážitky v tajemné zemi - 10 dní

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Den 1

Let na trase PRAHA/ VÍDEŇ- LIMA s přestupem/ přestupy.

Den 2

LIMA - PŘÍJEZD. Příjezd do Limy, města králů, známého svou španělskou koloniální architekturou, neobvyklými muzei a skvělou kuchyní. Lima je mezinárodně známá jako "Gastronomické hlavní město Ameriky", a jeho kuchyně je spolu s např. Francouzskou považována za jednu z nejrozmanitějších a také nejlepších na světě. Po příjezdu se sejdete s pracovníkem místní cestovní kanceláře, který Vás dopraví do hotelu Mariel ***. Zbytek dne je volný.

Den 3

LIMA PROHLÍDKA MĚSTA. Snídaně, potom tour po moderní i koloniální Limě včetně světově známého muzea Larco.jedná se o půldenní tour, při které navštívíte jak koloniální, tak moderní část města. Z koloniálních částí nesmí chybět nádherné Plaza Mayor, Palác Vlády, kostel San Francisco a nádherný palác Torre Tagle, současné sídlo zdejšího ministerstva zahraničních věcí. V moderní Limě Vás čeká projížďka exkluzivními obytnými částmi Miraflores a San Isidro.

Den 4

LIMA - CUSCO SE DNEM VOLNA. Snídaně, brzy ráno transfer z hotelu na letiště na krátký, ale krásný panoramatický let přes zasněžené Andy do nejstaršího obydleného města na této polokouli, Cusca.,město leží v nadmořské výšce 11,440 stop. Po příjezdu Vás bude čekat pracovník místní CK a odveze vás na ubytování do hotelu Amerindia ***. Po zbytek dne je volno, doporučujeme odpočívat, aby si Vaše tělo zvyklo na změnu nadmořské výšky.

Den 5

TRH PISAC MARKET ARCHEOLOGICKÝ KOMPLEX OLLANTAYTAMBO. Snídaně, celodenní exkurze na indiánský trh Pisac a pevnost Ollantaytambo - ranní odjezd a potom cesta úrodnou krajinou údolí Urubamba do koloniální vesnice Pisac, kde se v úterky, čtvrtky a soboty koná indiánský trh. Při své návštěvě trhu budete mít možnost si zasmlouvat s domorodci o rozličné ručně vyrobené předměty a šperky. Tour pokračuje do archeologického komplexu Ollantaytambo, který Inkové vystavěli jako pevnost s chrámem ,zemědělskými terasami a obytnou částí. Jsou zde 2 odlišné části- náboženská a uctívací část a obytná část. Ollantaytambo bylo důležitým administrativním centrem pravděpodobně také s vojenskou funkcí soudě podle zdí a věží. Jsou zde také zřetelné stopy dávných silnic a akvaduktů. Ollantaytambu se říká "Živé Incké město", protože místní obyvatelé si uchovali mnoho z pradávných zvyků a tradic. Oběd je v krásné krajině na břehu řeky Urubamba a je zahrnut v ceně.

Den 6

MACHU PICCHU. Snídaně, dále VOLITELNÉ- nezahrnuto v ceně: ráno odjezd vlakem přes posvátné údolí Urubamba do "Ztraceného města Inků," Machu Picchu. Je položené 8,200 stop nad údolím. Bylo skryté horami a subtropickou džunglí po celých 400 let, až jen nakonec objevil Hiram Bingham z univerzity Yale v roce 1911. Archeologové věří, že Incké sluneční pannyse zde skrývaly před španělskými dobyvateli. Po příjezdu tour s průvodcem.

Den 7

PROHLÍDKA MĚSTA CUSCO A NEDALEKÝCH RUIN. Po snídani budete vtaženi do okouzlující atmosféry dávného centra Incké říše. Celé Cusco je velmi vkusnou kombinací Incké a koloniální architektury. Tour obsahuje návštěvu katedrály, Koricancha- chrámu Slunce, kostela Santo Domingo a Plaza de Armas. Cusco je nejstarší obydlené město na západní polokouli. Tour obsahuje také nedaleká archeologická naleziště Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay a také pevnost Sacsayhuaman, skutečně impozantní příklad Incké vojenské architektury.

Den 8

CUSCO VOLNÝ DEN. Snídaně, Toulky tímto krásným koloniálním městem, objevování až neuvěřitelně úzkých uliček a místní atmosféra udělají z volného dne v Cuscu nezapomenutelný zážitek. Něco ohromujícího či neobvyklého je vidět opravdu na každém kroku. Kromě poznávání máte možnost také nakupovat- Perské koberce, vlněné svetry a pokrývky, ponča, keramika, zlaté a stříbrné šperky, kožené zboží a mnoho dalšího. Protože je toho zde ke koupi tolik,doporučujeme, pokud se Vám něco konkrétního zalíbí, si to koupit, protože v dalším obchodě už tu samou věc nemusíte najít. Mnoho z návštěvníků Cusca se domů vrací právě s pocitem lítosti nad tím, že zde neměli volný den, proto tento považujeme za nutnost.

Den 9

CUSCO - LIMA CESTA DOMŮ. Snídaně, Transfer na letiště k Vašemu odletu do Limy a následně navazující let zpět do Evropy. Domů se vrátíte plni krásných vzpomínek a nezapomenutelných zážitků z koloniální Limy a tajemné země Inků.

Den 10

PŘÍLET DO PRAHY/ VÍDNĚ, konec našich služeb.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000