crosssearch

Peru - Ekvádor

Poznávací zájezdy, Peru

... celodenní výlet do Svatého údolí (Valle Sagrado) řeky Urubamba. Autobusem pomalu sjedete do údolí a pojedete podél řeky Urubamby. Následovat bude prohlídka Pisacu a ruin Ollantaytambo. Pozdní oběd (je již v ceně). Nocleh v Cuscu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LIMA

Odlet z Prahy do Limy.

2. den LIMA - CUSCO

Přílet do Limy. Odlet z Limy do Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Přílet do Cusca, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Cuscu.

3. den CUSCO - TAMBOMACHAY - PUCA PUCARÁ - SACSAYHUAMÁN

Snídaně. Prohlídka Cusca (náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády, katedrála s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Koricancha, klášter Santo Domingo), zřícenin Q´enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocleh v Cuscu.

4. den MACHU PICCHU

Snídaně. Transfer na vlakové nádraží v Cuscu, vlakem z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkém úseku autobusem (asi 6 km) se po zdolání serpentin ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Následovat bude prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostřed hor a džungle. Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami, a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. Návrat stejnou cestou v obráceném pořadí do Cusca. Nocleh v Cuscu.

5. den SVATÉ ÚDOLÍ

Snídaně. Celodenní výlet do Svatého údolí (Valle Sagrado) řeky Urubamba. Autobusem pomalu sjedete do údolí a pojedete podél řeky Urubamby. Následovat bude prohlídka Pisacu a ruin Ollantaytambo. Pozdní oběd (je již v ceně). Nocleh v Cuscu.

6. den CUSCO - PUNO

Snídaně. Transfer na autobusové nádraží v Cuscu, odjezd autobusem z Cusca, panoramatická cesta (špičaté vrcholy And, prudké strže, krásná údolí, po cestě autobusem dosáhnete nadmořské výšky 4.300 metrů) autobusem z Cusca napříč Andami do Puna. Při cestě autobusem je několik zastávek (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografování a zastávka na oběd (je již v ceně). Nocleh v Punu.

7. den JEZERO TITICACA - LOS UROS - PUNO

Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Návrat lodí do Puna. Transfer do Juliacy. Let z Juliacy do Limy. Transfer do hotelu. Nocleh v Limě.

8. den LIMA - QUITO

Snídaně. Prohlídka hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakomby, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Transfer na letiště, odlet z Limy do Quita. Nocleh v Quitu.

9. den QUITO

Snídaně. Prohlídka hlavního ekvádorského města Quita. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá ,,Klášter Ameriky´´, koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Nocleh v Quitu.

10. den QUITO - OTAVALO

Snídaně. Z Quita se vydáte severním směrem do provincie Imbabura. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Nocleh v Otavalu.

11. den OTAVALO - COTACACHI - IBARRA - QUITO

Snídaně. Prohlídka městeček Cotacachi a Ibarra v oblasti ,,Severní andské vysočiny", odkud je krásný pohled na sopku Cotacachi. Zajímavostí bude návštěva indiánských komunit žijících kolem jezera San Pablo. Návrat do Quita. Nocleh v Quitu.

12. den COTOPAXI - QUITO

Snídaně. Cesta na jih od Quita po do oblasti ,,Andského středohoří" a národního parku Cotopaxi kolem laguny Limpiopungo. Této cestě se říká ,,Třída sopek´´, poskytuje překrásné výhledy na nejhezčí ekvádorské sopky. Tento přírodní klenot je magnetem pro milovníky přírody, rozprostírá se na území 36.000 ha. Národní park obklopuje největší aktivní vulkán na světě se stejnojmenným názvem Cotopaxi (5.897 m n.v.). Během prohlídky parku budete mít možnost obdivovat přírodní krásy, při troše štěstí uvidíte andské racky, kondory, vysokou zvěř nebo divoké koně. Odjezd zpět do hlavního města. Nocleh v Quitu.

13. den QUITO - PRAHA

Snídaně. Návštěva Památníku rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budete mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Dále si prohlédnete nedaleké Etnografické muzeum, kde můžete vidět pestrost jednotlivých oblastí Ekvádoru. Transfer na letiště v Quitu, odlet z Quita do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Lima (s přestupem), Lima - Cusco, Juliaca - Lima, Lima - Quito, Quito - Praha (s přestupem)
11 noclehů v 3* hotelech během okruhu
11 snídaní, 2 obědy
veškeré autobusové transfery během okruhu
služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 10 osob)
služby místních průvodců po trase
asistenci partnerských CK z Peru a Ekvádoru
vstupné do všech objektů dle programu
všechny prohlídky dle programu
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

odletovou taxu při odletu z Peru (30,- USD)
odletovou taxu při odletu z Ekvádoru (41,- USD)
letištní taxy za vnitrostátní lety (30,- USD)
fakultativní výlety a vstupy mimo program
pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000