crosssearch

Peru - Ekvádor ( ve stínu Huascaránu)

Poznávací zájezdy, Peru

Přílet do Limy, transfer do hotelu, krátký odpočinek. Prohlídka hlavního peruánského města Lima, které bylo založeno roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem. Návštěva archeologického muzea a první seznámení se severní kulturou z preincké doby. Nocleh v Limě.

Konečná cena za osobu od: 92 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LIMA

Odlet z Prahy do Limy.

2. den LIMA

Přílet do Limy, transfer do hotelu, krátký odpočinek. Prohlídka hlavního peruánského města Lima, které bylo založeno roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem. Návštěva archeologického muzea a první seznámení se severní kulturou z preincké doby. Nocleh v Limě.

3. den LIMA - CARAL - HUARÁZ

Snídaně. Přejezd do Huarázu. Zastávka v Caralu, zaniklém městě s ruinami kamenných pyramid. Hlavní rozkvět tohoto města se datuje do doby, kdy byly v Egyptě stavěné hlavní pyramidy. V Caralu se nikdy nenašly zbraně, předpokládá se, že bylo hlavně vystaveno pro obchodní záležitosti. Příjezd do Huarázu, nocleh.

4. den HUARÁZ - TRUJILLO

Snídaně, odjezd do Trujilla. Cestou zastávky na fotografování nádherné přírody pohoří Cordillera Blanca s nejvyšší horou Peru Huascaránem (6.768 m). Nedaleko jezera Llanganuco je pomník na památku českých horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v roce 1970. Trujillo je považováno za ,,hlavní město kultury v Peru". Prohlídka města (Arcibiskupský palác, koloniální architektura). Přejezd do údolí Moche, návštěva lokality ,,Huaca de la Luna". Prohlídka Sluneční a Měsíční pyramidy, které jsou postaveny z hliněných nepálených cihel, kterým se zde říká ,,adobe". Tyto impozantní chrámy jsou zdobeny nástěnnými malbami kultury Močiků. Nocleh v Trujillu.

5. den TRUJILLO - CHAN CHAN - CHICLAYO

Po snídani návštěva Chan Chan, což bylo jedno z nejvýznamnějších měst předkolumbovské éry. Podle legendy jej založil bůh Naymlap, který přicházel z oceánu. Největší rozkvět zažilo v 15. století. Příjezd do Chiclaya, návštěva muzea se zajímavými artefakty. Nocleh v Chiclayu

6. den CHICLAYO - HUACA RAJADA

Snídaně. Návštěva archeologického naleziště Huaca Rajada, kde byl objeven hrob a poklad vládce ze Sipánu, který objevil archeolog Walter Alva v roce 1987 a udává se, že je to po Tutanchamonově hrobce druhý nejbohatší hrob světa. Oběd v místní restauraci. Po obědě půjdeme do nejmodernějšího muzea the Royal Tombs of Sipan, kde je replika hrobu vládce ze Sipánu a další úchvatné památky. Návrat do hotelu, nocleh v Chiclayu.

7. den CHICLAYO - QUITO

Snídaně. Transfer na letiště v Chiclayu, odlet do Quita. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

8. den QUITO - OTAVALO - COTACACHI

Snídaně. Prohlídka hlavního ekvádorského města Quita. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá ,,Klášter Ameriky ´´, koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Přejezd do městečka Cotacachi, které je proslavené výrobky z kůže. Přejezd do Otavala, nocleh.

9. den OTAVALO

Snídaně. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Návrat do Quita, nocleh.

10. den QUITO - COTOPAXI - LASSO

Snídaně. Cesta do oblasti ,,Andského středohoří" a národního parku Cotopaxi kolem laguny Limpiopungo. Této cestě se říká ,,Třída sopek", poskytuje překrásné výhledy na nejhezčí ekvádorské sopky. Tento přírodní klenot je magnetem pro milovníky přírody, rozprostírá se na území 36.000 ha. Národní park obklopuje největší aktivní vulkán na světě se stejnojmenným názvem Cotopaxi (5.897 m n.v.). Během prohlídky parku budete mít možnost obdivovat přírodní krásy, při troše štěstí uvidíte andské racky, kondory, vysokou zvěř nebo divoké koně. Přejezd do malé půvabné vesničky Lasso, nocleh.

11. den LASSO - LAGUNA QUILOTOA - QUITO

Snídaně, odjezd k jezeru Laguna Quilotoa (3.850 m), což je překrásný vulkanický kráter zaplněný vodou zelené barvy s hloubkou až 250 m. Krátký trekking úchvatnou krajinou kolem jezera s nádhernými výhledy. Návrat do Quita, nocleh.

12. den QUITO - PRAHA

Transfer na letiště v Quitu, odlet z Quita do Prahy.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně.

Poznámka: Lety mohou být s přestupem v USA, nutný biometrický pas a vstupní autorizace ESTA.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Lima (s přestupem), Chiclayo - Quito (s přestupem), Quito - Praha (s přestupem)

- letištní taxy

- 10x nocleh v 3* hotelech během okruhu

- 10x snídani, 1x oběd

- veškeré autobusové transfery během okruhu

- služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 12 osob)

- služby místních průvodců po trase

- asistenci partnerských CK z Peru a Ekvádoru

- vstupné do všech objektů dle programu

- všechny prohlídky dle programu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- odletovou taxu při odletu z Peru (30,- USD)

- odletovou taxu při odletu z Ekvádoru (41,- USD)

- letištní taxy za vnitrostátní lety (30,- USD)

- fakultativní výlety a vstupy mimo program

- pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000