crosssearch

Peru - do Říše Inků

Poznávací zájezdy, Peru

8 denní poznávací zájezd do Peru kombinovaný s pobytem na Isla Margaritě

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8 denní poznávací zájezd do Peru kombinovaný s pobytem na Isla Margaritě

Den 1. Praha - Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu přímým charterovým letem ČSA. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu na Isla Margaritě na úrovni ***. Po zbytek dne volno.

Den 2. Isla Margarita
Odpočinek na Isla Margaritě s možností fakultativních programů.

Den 3. Isla Margarita - Caracas - Lima
V ranních hodinách transfer na letiště v Porlamaru; odlet do Limy z přesednutím a zastávkou v Caracasu (létají místní letecké společnosti Conviasa; Lanperu či Aeropostal). Po přistání v Limě uvítání na letišti. Transfer do hotelu na úrovni *** (dle zakoupené kategorie). Nocleh.

Den 4. Lima - Cusco
Po snídani v hotelu transfer na letiště v Limě; odlet na Cusco. Po příletu na Cusco; let trvá cca 90 minut; uvítání na letišti a transfer do hotelu na úrovni *** (dle zakoupené kategorie). V odpoledních hodinách prohlídka města Cusco; které je nejkrásnějším městem Peru a bylo založeno ve 12.století. navštívíte Plaza de Armád; což je hlavní náměstí města; dřívější místo korunovací; jež bývalo obklopeno kamennými hradbami. Dále navštívíte památky města; mezi něž jednoznačně patří chrám Slunce Coricancha; na jehož zdivu dnes stojí kostel svatého Dominika; incké lázně a pevnosti Sacsayhuamán a Ollantaytambo. Transfer do hotelu; ubytování.

Den 5. Cusco - Sacred Valley
Celodenní výlet. Po snídani transfer do Urubamba Sacred Valley; známého jako důležitou a významnou složku Inků. Naleznete zde ruiny z doby Inků; ale také překrásné pestrobarevné a starobylé vesničky a v neposlední řadě navštívíte pravý indiánský trh (otevřen úterý; čtvrtek a neděle). Transfer do hotelu na úrovni *** (dle zakoupené kategorie) Nocleh.

Den 6. Sacred Valley - Machu Pichu - Cusco
Po snídani v hotelu transfer do jedné ze starobylých vesniček Ollantaytambo na vlakové nádraží; odkud bude následovat odjezd do známé vesničky Machu Pichu (Aguas Calientes); cesta vlakem trvá přibližně 90 minut. Následuje transfer na Machcu Pichu; kde pěšky vyjdete nahoru k citadele; jež je obklopena vysokými horami a tropickou vegetací. Poté se vrátíte zpět do Aguas Calientes; kde je naplánován oběd v jedné z typických místních restaurací. Po obědě cesta vlakem zpět do Cusca; transfer do hotelu a ubytování. Nocleh

Den 7. Cusco - Puno
Po snídani transfer na autobusovou zástavku; kde následuje odjezd do Puna; jihovýchodního městečka Peru; které leží nedaleko známého jezera Titicaca. Puno je důležitým zemědělským městem země a je známé jako hlavní centrum kulturních folklorních tradic. Jízda autobusem do Puna trvá cca 8 hodin. Po cestě dostanete oběd a zastavíte u trosek Piquillacta (název pochází složením 2 slov ,,piqui" a ,,llacta"; což v překladu znamená ,,bleší město". Toto město není pouze místem architektonických památek; ale pyšní se nádhernou krajinou; která zde vznikla podle legendy díky princezně Sumak; která měla spousty milenců a z obavy; že si nebude moci vybrat svého vyvoleného se rozhodla; že si vezme prvního prince jež do jejího zámku dodá vodu. Dále navštívíte Andahuaylillas; malý kostel z 16. století a Raqchi; kde se nacházejí pozůstatky významného archeologické budovy; zvané Virakočův chrám. Po příjezdu do Puna transfer do hotelu na úrovni *** (dle zakoupené úrovně); ubytování. Nocleh.

Den 8. Puno - Jezero Titicaca
Po snídani transfer do přístavu v Punu; kde se nalodíte na loď a poplujete směr jezero Titicaca; jež je svou nadmořskou výškou 3820 m nejvýše položeným jezerem na světě a je zároveň největším v jižní Americe. Plavba trvá cca 1 hodinu. Poté navštívíte ostrov Taquile; který obývá cca 3000 indiánů mluvících řečí quechua a kde bude připraven oběd; další zastávkou je plovoucí ostrov Uros. V odpoledních hodinách návrat do hotelu. Nocleh.

Den 9. Puno - Lima
Po snídani transfer na letiště Juliaca; odkud následuje let do Limy; který trvá cca 2 hodiny. Po příletu uvítání na letišti v Limě; transfer do hotelu na úrovni *** (dle zakoupené úrovně). Odpolední prohlídka města Lima jež je hlavním městem Peru a která čítá kolem 6;9 milionů obyvatel; tedy necelou čtvrtinu celkového počtu obyvatel Peru. Město bylo založeno roku 1535 španělským dobyvatelem Francisco Pizarrem jako ,,město králů". Historické centrum města se stalo součástí UNESCA z důvodu velkého počtu historických budov a památek z doby španělské nadvlády. Mezi nejnavštěvovanější památky zde patří katedrála ze 16. století; katakomby; Národní muzeum a určitě vás zaujme i prezidentský palác. Nocleh.

Den 10. Lima - Caracas - Isla Margarita
Po snídani transfer na letiště v Limě. Odlet do Porlamaru z přesednutím a zastávkou v Caracasu. Po přistání v Porlamaru uvítání na letišti a transfer do vybraného hotelu. Ubytování.

Den 11./11.-14.
Pobyt na Isla Margaritě v hotelu na pláži s programem AI na úrovni ***+.

Den 12./15.
Ukončení pobytu na Isla Margaritě; transfer na letiště k odletu do Prahy.

Den 13./16
Přílet do Prahy. Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacích zájezdů jsou uvedeny v ceníku. Zájezd je vypisován na 13 nebo 16 dní.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000