crosssearch

Peru a Bolívíe - velký okruh říší Inků

Poznávací zájezdy, Peru

PERU | BOLÍVIE: Lima o Paracas o Nazca o Arequipa o Colca Canyon o Puno o Titicaca o Copacabana o Sun Island o La Paz o Tiwanaco o Cuzco o Machu Picchu o Urubamba o Ollantantaybo o Lima (Iquitos, Amazonie)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy do Limy. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2.den:

Po snídani prohlídka centra Limy -města králů-zahrnující slavné náměstí Plaza Mayor založené Franciscem Pizarrem, vládní palác, radnici a katedrálu,pěší vycházka Vás zavede zákoutími starého města k Torre Tagle Palace a osambela House.Závěrem navštívíme moderní čtvrti San Isidro a Miraflores. Odpoledne odjezd podél pacifického pobřeží do Paracas, města na pobřeží Pacifiku známého nedalekými ostrovy s koloniemi vzácných vodních ptáků,Humboldtových tučňáků, lachtanů a lvounů. Ubytování a nocleh.

3.den:

Časně je pro Vás připraven lodní výlet k Ballestas Islands – ostrovům osídleným tisíci vodními ptáky, koloniemi lvounů a tučňáků. Po návratu odjezd do města Ica v zemědělské oblasti jižního Peru, známého zejména pěstováním vinné révy a výrobou zdejšího nápoje pisco.Navštívíte také oázu zeleně uprostřed obrovitých písečných dun, které jsou charakteristickou kulisou města. Odpoledne pokračování cesty do města Nazca, které proslavily tajemné geometrické obrazce a "kresby" v okolní poušti. Návštěva rozhledny, odkud lze část kreseb spatřit.Ubytování ve večerních hodinách.

4.den:

Na ráno jsme pro zájemce přichystali fakultativní let letadlem nad slavnou planinou Nazca známou tajemnými obrazci a geometrickými liniemi viditelnými právě a pouze ze vzduchu. Po této velkolepé podívané odjezd do města Arequipa, ubytování v hotelu en route ve večerních hodinách.

5.den:

Po příjezdu do Arequipy ubytování a volno k relaxaci a aklimatizaci na velkou nadmořskou výšku. Odpoledne prohlídka „Bílého města“ Arequipy. Město je proslulé krásnými stavbami ze sněhově bílého kamene, a bylo také důležitým městem říše Inků. Také zde nalezneme klášter Santa Catalina, který je nejlépe dochovaným náboženským komplexem staveb v Peru.

6.den:

Velmi časně odjezd do Colca Valley – nejhlubšího kaňonu světa (dvojnásobek hloubky Grand Canyonu), který představuje jedinečnou ukázku prehistorického inckého pěstitelství – terasová políčka pokrývají maximum prostoru a lidé z místních vesnic se dodnes živí jejich obděláváním. Cesta Vás povede několika andskými vesnicemi, kolem přírodních jezírek a minerálních pramenů, náhorními planinami s divokými lamami Alpakami a Vicuňas.Velikou atrakcí jsou zde obrovští kondoři,kteří se majestátně vznášejí ve vzdušném proudu nad propastí.

7.den:

Celodenní náročný přejezd krásnou přírodou Andských hřebenů do města Puno ležícího na březích jezera Titicaca.prohlídka centra města a ubytování.

8.den:

Ráno nejprve odjezd do starobylé Copacabany (přejezd hranic Bolívie) a prohlídka zdejšího chrámu černé Madony. Dále Vás čeká plavba katamaranem po jezeru Titicaca na Sun Island – podle některých historiků kolébku říše Inků. Zde naleznete jedinečné muzeum Inků Inti Wata, poučíte se o způsobu stavby rákosových plavidel, absolvujete šamanský obřad a shlédnete názornou ukázku pěstitelství primitivními metodami. Pokračování cesty katamaranem Vám přinese další jedinečné výhledy na panoráma zasněžených And. V podvečer dorazíte do bolivijského La Pazu. Pohled z hrany náhorní planiny na mnohamilionovou metropoli ležící hluboko pod Vašima nohama patří k nejmocnějším zážitkům… Ubytování v centru La Pazu.

9.den:

Den začnete prohlídkou La Pazu – náměstí Murillo, koloniální kostel San Francisco, katedrálu, vládní palác, národní kongres, slavný čarodějnický market (jedinečná příležitost k nákupu suvenýrů). Po prohlídce odjezd k prohlídce nejdůležitější předincké památce – ruinám Tiwanaco. Po prohlídce komplexu vykopávek a muzea odjezd zpět do peruánského Puna, nocleh.

10.den:

Dnes Vás čeká celodenní přejezd do Cuzca. Během náročné cesty uvidíte kromě jedinečné altiplanské přírody také několik pitoreskních indiánských vesnic a navštívíte několik důležitých historických památek – Racci, Pikillacta a Andahuaylillas. Po příjezdu ve večerních hodinách ubytování v centru jedinečného Cuzca.

11.den:

Dopoledne individuální volno k odpočinku po náročných dnech přejezdů, doporučujeme lehkou vycházku centrem města… Odpoledne prohlídka hlavních skvostů Cuzca – katedrály s jedinečnými oltáři a kaplemi, Korichancha, pevnost Sacsayhuaman, bývalé lázně Tambomachay, labyrint Puca Pucala a amfiteátr Kenko.

12.den:

Celodenní výlet do posvátného údolí Inků – údolí řeky Urubamba. Návštěva vesnice Pisac, kde na místním tržišti řemeslníci z okolí odedávna nabízejí své zboží, odpoledne prohlídka pevnosti Ollantaytambo – jedinečné ukázky vojenské architektury.

13.den:

Brzy ráno přejezd do stanice Ollanta a odtud vlakem do Aquas Calientes. Po dalších dvaceti minutách strachu v malém autobusu cestou plnou serpentin nad divokými srázy Vás čeká vrchol celé cesty – návštěva „Ztraceného Města Inků“ Machu Picchu. Po důkladné prohlídce jedinečného a tajuplného města se vlakem navrátíte ve večerních hodinách do Cuzca.

14.den:

Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Limy , návazně odlet do Prahy.Fakultativně pak odlet do amazonské metropole Iqitosu k třídennímu pobytu v amazonském pralese (Z Iquitos rychlým člunem a později na kánoi po Amazonce a jejích přítocích cca 160 kilometrů od civilizace, bez elektriky, bez signálu telefonu, v lodži uprostřed jedinečného panenského pralesa budete pozorovat ptáky, hady, rostliny, v noci půjdete na lov kajmana a ve dne budete lovit dravé Piranhas, navštívíte domorodou vesnici…celkem 2 noci na Amazonce a 1 noc před odletem v Limě).

15.den:

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000